Radom. Afera paliwowa w jednostce wojskowej na Sadkowie. Po serii kradzieży paliwa z bazy lotniczej jest 14 aktów oskarżenia

Czytaj dalej
jp

Radom. Afera paliwowa w jednostce wojskowej na Sadkowie. Po serii kradzieży paliwa z bazy lotniczej jest 14 aktów oskarżenia

jp

W sądzie w Radomiu zapadają wyroki w sprawie kradzieży paliwa z terenu 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. W aferę zamieszani byli zarówno pracownicy lotniska, ludzie z zewnętrznych firm jak i osoby kupujące za niewielkie pieniądze kradzione paliwo.

- W okresie od grudnia 2017 roku do marca 2018 roku do sądów: Rejonowego w Radomiu, Rejonowego w Szydłowcu oraz Wojskowego Sądu Garnizonowego w Warszawie prokurator skierował akty oskarżenia bądź wnioski o warunkowe umorzenie postępowania wobec 32 oskarżonych. W tym skierowano 14 aktów oskarżenia oraz 18 wniosków o warunkowe umorzenie postępowania - informuje Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Poszczególnym oskarżonym zarzucono popełnianie od 1 do 9 przestępstw, takich jak przywłaszczenie powierzonego mienia, kradzieży, paserstwa oraz pomocnictwa do paserstwa.

- W okresie od grudnia 2017 roku do marca 2018 roku do sądów: Rejonowego w Radomiu, Rejonowego w Szydłowcu oraz Wojskowego Sądu Garnizonowego w Warszawie prokurator  skierował  akty oskarżenia bądź wnioski o warunkowe umorzenie postępowania wobec 32 oskarżonych. W tym skierowano 14 aktów oskarżenia oraz 18 wniosków o warunkowe umorzenie postępowania -  informuje Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. 

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
jp

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.