Monika Makos

Rada Miasta w Kołobrzegu z nowym klubem. Uzdrowisko bez zmian

Radni Rady Miasta zgodzili się ograniczyć zakaz wędkowania w kołobrzeskiej marinie. Zakaz wprowadzono w 2015 roku po skargach innych użytkowników portu Fot. Monika Makoś Radni Rady Miasta zgodzili się ograniczyć zakaz wędkowania w kołobrzeskiej marinie. Zakaz wprowadzono w 2015 roku po skargach innych użytkowników portu na hałas i bałagan
Monika Makos

W Radzie Miasta zadebiutował klub radnych „Niezależny Kołobrzeg”. Kontrowersyjne projekty uchwał zostały wycofane.

Na ostatniej sesji Rady Miasta zadebiutował klub radnych „Niezależny Kołobrzeg”. Do życia powołała go czwórka radnych niezależnych, ale trójka z nich ma przeszłość polityczną. W klubie „Niezależny Kołobrzeg” zasiadają Henryk Bieńkowski ( wcześniej członek klubu „Porozumienie dla Kołobrzegu”), Jacek Kalinowski (wcześniej „Porozumienie dla Kołobrzegu”), Marcin Beńko (w przeszłości członek klubu radnych Platformy Obywatelskiej) i Ireneusz Zarzycki (dotąd radny niezależny).

- Idea powołania klubu dojrzewała we mnie od dawna - mówił na konferencji zwołanej podczas przerwy w obradach Rady Ireneusz Zarzycki.

- Starałem się połączyć ludzi tak by mogli razem pracować i realizować swoje pomysły bez partyjnych zakłóceń.

Klub daje radnym możliwość wypracowywania własnych stanowisk i opinii, ale przede wszystkim zgłaszania autorskich projektów uchwał.To czwarty klub w Radzie. Na poprzedniej sesji powstał klub Prawa i Sprawiedliwości. Do życia powołali go Marek Młynarczyk, Krzysztof Plewko i Małgorzata Zajączkowska.

Kolejne dwa to klub radnych Platformy Obywatelskiej oraz „Porozumienie dla Kołobrzegu Wioletty Dymeckiej”. Dziś w radzie jedynym radnym nie zrzeszonym w żadnym klubie jest Bogusław Połowniak.

Następnie Rada Miasta zajęła się projektami uchwał. Było ich 23. Ale już na samym początku posiedzenia dwa z nich wycofano. Dotyczyły one zwiększenia i podwyższenia zabudowy hotelowo-apartamentowej na działkach w strefie uzdrowiskowej.

Przypomnijmy, prywatni przedsiębiorcy wnioskują do Rady o zgodę na większą i wyższą zabudowę na swoich działkach położonych w strefie „A” uzdrowiska, gdzie obowiązują ograniczenia w zabudowie i wysokości stawianych budynków.Kołobrzescy radni wydali za to pozytywną opinię dla budowy kasyna w Kołobrzegu. Dom gry miałby powstać w hotelu „SAND” przy ul. Zdrojowej 3 lub „Marine” przy ul. Sułkowskiego 9. Oba należą do Zdrojowa Invest, której właściciele w przeszłości składali już takie wnioski.

Decyzja radnych to dopiero pierwszy krok w kierunku otwarcia domu gry. Swoją zgodę musi jeszcze wyrazić Ministerstwo Finansów, które udziela na nie koncesji.Rada jednogłośnie przyjęła stawki opłat za wypożyczenie roweru z Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego. Przypomnijmy, jeszcze przed wakacjami ma w Kołobrzegu powstać 12 stacji, w których będzie można wypożyczyć jednoślad.

Za pierwsze 20 minut nie będziemy za wypożyczenie płacić. Kolejne 40 minut będzie nas kosztować 2 zł, a następna godzina 3 zł. Powyżej dwóch godzin za każdą następną zapłacimy 10 zł. Radni przystali też na propozycję wędkarzy by skrócić zakaz wędkowania w kołobrzeskiej marinie. Po zmianie będzie obowiązywał od 1 maja do30 września każdego roku.

Monika Makos

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.