Psy myśliwych zagryzły jelenia, tuż pod oknami mieszkańców Złotnik

Czytaj dalej
Fot. czytelnik
Marta Danielewicz

Psy myśliwych zagryzły jelenia, tuż pod oknami mieszkańców Złotnik

Marta Danielewicz

Do makabrycznych wydarzeń doszło w niedzielny poranek na ulicy Klonowej w Złotnikach. Mieszkańcy byli świadkami jak pod ich oknami sfora psów myśliwych rozszarpała żywcem jelenia. Zwierzę próbowało uciekać, ale zostało zagryzione. Myśliwy, który wówczas polował, przypatrywał się wszystkiemu, nie odgonił psów, jak kazali mu świadkowie zdarzenia. Poznański zarząd Polskiego Związku Łowieckiego mówi, że to było polowanie dewizowe, prowadzone przez Francuzów. Świadek zdarzenia: - Psy były wołane po polsku.

W niedzielny poranek zamiast rodzinnego śniadania, mieszkańcy ulicy Klonowej w Złotnikach byli świadkami makabrycznych wydarzeń.

Na ich oczach sfora psów myśliwych zagryzła jelenia, który uciekał z lasu w stronę ludzi. Wcześniej zwierzę zostało ranione kulą.

- Obudziło nas szczekanie psów i skowyt zwierzęcia. Z okna sypialni na poddaszu widzieliśmy jak z lasu w naszą stronę biegnie jeleń, a do niego doczepione psy. Nie wiem ile ich było. Zwierzę chciało wejść na górkę, by psy się od niego odczepiły. Te jednak ściągnęły go i dalej go zagryzały. Dopiero po chwili z lasu wyszedł myśliwy. Ale zamiast odgonić zwierzęta to rozmawiał na zmianę przez krótkofalówkę i telefon - relacjonuje Daniel Zając, świadek zdarzenia. - Wybiegłem z domu i krzyczałem do niego, by zabrał te psy.

Jeleń konał tuż pod naszymi oknami.

- Z naszej kuchni wszystko było widać - potwierdza Kinga Wieczorek, sąsiadka. - Zamiast usiąść do śniadania pilnowałam, by dzieci nie widziały tych dantejskich scen. Mąż wybiegł z domu nakazując myśliwemu odegnanie psów. Na nic.

W pozostałej części artykułu przeczytacie:

 • jakie zarzuty do myśliwych mają mieszkańcy Złotnik?
 • jak się tłumaczy Polski Związek Łowiecki?
 • co to są polowania dewizowe?
Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Marta Danielewicz

Zajmuję się głównie tematyką z zakresu ochrony środowiska, śledzę także rozwój lokalnego biznesu. Tropię afery toksyczne, bacznie obserwuję zmiany w świadomości i prawie dotyczące ochrony środowiska. Staram się rzetelnie i na bieżąco informować przed jakimi wyzwaniami stoimy w obliczu zmian klimatycznych, stepowienia Wielkopolski i suszy. Z kolei w biznesie podziwiam nowe rozwiązania technologiczne, kibicuję małym i dużym firmom, stosującym się do zasad CSR, piszę o prawach pracownika, a także o tych, którzy o nie walczą.
Prywatnie mam szczęście być właścicielką psa, który został interwencyjnie odebrany z pseudohodowli, lubię dobrą kuchnię, niskobudżetowe podróże po świecie, a także filmy animowane.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.