Joanna Labuda

Przyciągną studentów do Poznania swoimi sukcesami

Po raz pierwszy w akcji weźmie udział osoba, która nie jest związana z tutejszym życiem akademickim, ale - jak przyznaje - czuje się tu jak w domu. To Fot. Adrian Wykrota Po raz pierwszy w akcji weźmie udział osoba, która nie jest związana z tutejszym życiem akademickim, ale - jak przyznaje - czuje się tu jak w domu. To fotograf Erik Witsoe
Joanna Labuda

Absolwenci poznańskich uczelni wyższych będą odwiedzać licealistów z różnych stron kraju i zachęcać ich do studiowania w Poznaniu.

Rusza kolejna edycja kampanii „Poznań przyciąga”.

- Nikt nie działa tak dobrze na drugiego młodego człowieka, jak ktoś, kto przyjechał na studia do Poznania, zdobył tu wykształcenie, a w konsekwencji odniósł sukces. Cieszę się, że w różnych miejscach w Polsce będą reprezentować nas nasi partnerzy - mówi Mariusz Wiśniewski, wiceprezydent Poznania.

I dodaje: - Chcemy pokazać, że jesteśmy czołowym miastem nie tylko pod kątem akademickim, ale też, że Poznań to miejsce ciekawe do studiowania z uwagi na atmosferę, kulturę studencką oraz możliwości podjęcia pracy.

Po raz pierwszy w akcji weźmie udział osoba, która nie jest związana z tutejszym życiem akademickim, ale - jak przyznaje - czuje się tu jak w domu. To Erik Witsoe, fotograf, który przyjechał do Polski z Seattle.

- Pięć lat temu nawet nie wyobrażałem sobie, że kiedyś będę mieszkał w Poznaniu, a teraz mam szansę opowiadać innym, jakie to atrakcyjne i gościnne miasto. Czuję energię ludzi, którzy tu mieszkają, i miejsc

- mówi Witsoe.

Tak Erik widzi Poznań:

Fotograf do szkół będzie jeździł ze swoją żoną. Pozostali ambasadorzy kampanii to m.in. Tomasz Jabłoński z portalu Qpony.pl, Gosia Kuzdra z Kina Muza, Jakub Sobczak z PolakPotrafi.pl, a także Kamil Biegański i Maciej Blatkiewicz. Ten ostatni to bloger i youtuber, który przyjechał do Poznania z Gorzowa Wielkopolskiego.

- Studiowałem dziennikarstwo na Wydziale Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa UAM, a studia wiążą się z tym, co robię teraz. Prowadzę bloga „Wygrywam z Anoreksją”, a od kilku miesięcy również kanał na YouTube - mówi Maciej Blatkiewicz. Na czym polega jego praca? Bloger odwiedza poznańskie restauracje i o nich pisze. Do kampanii włączył się, bo jeszcze kilka lat temu sam stał przed wyborem, przed którym stoją tegoroczni maturzyści. - Chcę pokazać, że wybierając Poznań, dokonałem dobrego wyboru - dodaje.

W tej edycji ambasadorzy „Poznań przyciąga” pojawili się już z kilku miejscach. W czwartek i piątek byli w Lesznie, Gostyniu i Jarocinie. W tym czasie dotarli już do około 400 maturzystów, a zaledwie 20 z nich wiedziało, gdzie i co chce studiować. Zadaniem ambasadorów akcji będzie ułatwienie im wyboru.

Joanna Labuda

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.