Norbert Kowalski

Przez problemy z pociągiem specjalnym fani Lecha zorganizują grę terenową w Warszawie?

Kibice Lecha Poznań zazwyczaj jeżdżą na mecze wyjazdowe pociągami specjalnymi. Teraz to się może zmienić Fot. Łukasz Gdak Kibice Lecha Poznań zazwyczaj jeżdżą na mecze wyjazdowe pociągami specjalnymi. Teraz to się może zmienić
Norbert Kowalski

To może być sytuacja bez precedensu. Już 4 marca Lech Poznań zagra w stolicy z tamtejszą Legią. Chociaż do tej pory na takie mecze kibice zawsze jeździli wynajmowanymi pociągami specjalnymi, teraz mogą udać się do stolicy zwykłymi pociągami rejsowymi. Wszystko przez absurdalnie wysokie, zdaniem kibiców, ceny, które zaproponowali przewoźnicy za wynajem pociągu. Taki problem pojawia się nie po raz pierwszy.

- Ceny zaproponowane przez PKP Intercity i Przewozy Regionalne są wzięte z kosmosu. Jeśli nic się nie zmieni, to pojedziemy do Warszawy pociągami rejsowymi i zorganizujemy tam grę terenową. Zapraszamy do niej każdego chętnego - zapowiada Marcin Kawka ze Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań.

Negocjacje od stycznia

W styczniu tego roku przedstawiciele SKLP zaczęli rozmowy ze spółkami PKP Intercity oraz Przewozami Regionalnymi dotyczące wynajmu pociągu specjalnego na przejazd kibiców Lecha Poznań z Poznania do Warszawy na mecz z Legią. Organizacja pociągu specjalnego to normalna sytuacja, kiedy na dany mecz wybiera się duża liczba kibiców gości. Sami fani Kolejorza korzystają z takiej opcji bardzo często. A śmiało można zakładać, że do Warszawy wybierze się około 1000 kibiców Lecha.

Jednak zamiast szybkiej i sprawnej organizacji pociągu, szybko zaczęły się pojawiać problemy. Głównym z nich jest cena, której przewoźnicy oczekują za wynajem pociągu. Według kibiców jest ona za wysoka.

- Zarówno PKP Intercity, jak i Przewozy Regionalne, zaproponowały nam taką cenę, że każdemu kibicowi bardziej opłacałoby się kupić po prostu bilet weekendowy i pojechać do Warszawy i z powrotem pociągiem rejsowym - opowiada M. Kawka.

W jaki sposób kibice Lecha zamierzają dotrzeć na mecz do Warszawy? Na czym ma polegać "gra terenowa", w której chcą wziąć udział? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Norbert Kowalski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.