Norbert Ziętal

Przez lata nastoletnia mieszkanka powiatu przeworskiego miała być gwałcona przez ojca. Zapadł wyrok w tej sprawie

Według ustaleń śledczych, dramat dziewczyny trwał 7 lat. Fot. Krzysztof Łokaj Według ustaleń śledczych, dramat dziewczyny trwał 7 lat.
Norbert Ziętal

Sąd Okręgowy w Przemyślu uznał 46-letniego Stanisław K., mieszkańca powiatu przeworskiego, za winnego wielokrotnych gwałtów na swojej nieletniej córce. Skazał oskarżonego na karę pięciu lat pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.

Na poczet orzeczonej kary sąd zaliczył oskarżonemu około roku, który spędził w tymczasowym areszcie. Dodatkowo musi zapłacić swojej córce 30 tys. złotych zadośćuczynienia oraz ma pięcioletni zakaz zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż 50 metrów.

Proces w tej sprawie, przed Sądem Okręgowym w Przemyślu, toczył się za zamkniętymi drzwiami. Wiadomo jednak, że dramat się zaczął, gdy dziewczynka miała zaledwie 13 lat, i trwał od 2009 do 2016 r. W tym okresie, jak wynika z ustaleń prokuratury, dziewczynka miała być wielokrotnie gwałcona przez swojego ojca. Nikomu o tym nie mówiła, zrobiła to dopiero, gdy już jako osoba dorosła wyprowadziła się z rodzinnego domu.

Ta sprawa rok temu zbulwersowała niewielką miejscowość w powiecie przeworskim.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:
"Wszystko wyszło na jaw dopiero po publikacji w lokalnej gazecie. Ludzie nie chcieli wierzyć w to, co przeczytali w artykule."

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Norbert Ziętal

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.