Bogna Kisiel

Propozycja radnych PiS dla rodzin "cztery plus": Dożywotnie prawo do biletu specjalnego za 5,60 złotych

Na wtorkowej sesji radni zdecydują, czy zmienią kryteria uprawniające rodziny "4 plus" do nabycia biletów specjalnych Fot. Grzegorz Dembiński Na wtorkowej sesji radni zdecydują, czy zmienią kryteria uprawniające rodziny "4 plus" do nabycia biletów specjalnych
Bogna Kisiel

Rodziny wychowujące czworo i więcej dzieci za 30-dniowy bilet płacą 5,60 zł, a za 150-dniowy 28 zł. Poznańscy radni PiS chcą, aby ta ulga przysługiwała rodzicom niezależnie do tego, czy dziecko nadal z nimi mieszka, czy już opuściło dom rodzinny, usamodzielniło się i założyło własną rodzinę.

Obecnie bilet specjalny przysługuje rodzinom, prowadzącym wspólne gospodarstwo z minimum czworgiem dzieci w wieku do 18. roku życia lub do 24. roku życia w przypadku kontynuowania nauki, a także do ukończenia 26 lat, jeśli z uwagi na orzeczenie o stopniu niepełnosprawności dziecku wydłużono czas nauki.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogna Kisiel

Wszystko co dotyczy Poznania, czym żyją mieszkańcy jest mi bliskie. Pod lupę biorę decyzje władz, działalność miejskich spółek, instytucji, związków międzygminnych. Bacznie wsłuchuję się w głos poznaniaków i radnych. Od lat śledzę rozwój aglomeracji poznańskiej, działania podejmowane przez powiat poznański, szczególnie bacznie obserwuję gminę Czerwonak. Chętnie podejmuję tematy społeczne, historie ludzi zmagających się z przeciwnościami losu, pomysły młodych ludzi, które mogą zrewolucjonizować nasze życie. Interesują mnie rozwiązania komunikacyjne, problematyka zagospodarowania przestrzennego i gospodarki odpadami, bo jeśli w tych obszarach nie znajdziemy rozsądnych rozwiązań, to zapłacą za to przyszłe pokolenia.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.