Projekty darmowych przejazdów autorstwa Lewicy z "zamrażarki" trafiły na sesję. Poznańscy radni mają do wyboru 4 rozwiązania

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Bogna Kisiel

Projekty darmowych przejazdów autorstwa Lewicy z "zamrażarki" trafiły na sesję. Poznańscy radni mają do wyboru 4 rozwiązania

Bogna Kisiel

Poznańscy radni mają do wyboru cztery warianty darmowej komunikacji dla uczniów. Wszystkie wywodzą się z kręgu koalicji. Trzy zgłosiła Lewica, jeden – wspierany przez PO – prezydent. Kto zwycięży? Czy zdrowy rozsądek, czy przedwyborczy populizm? Licytacja na podlizywanie się wyborcom trwa.

Ponad rok temu Beata Urbańska, radna Lewicy przygotowała dwa warianty darmowych przejazdów dla uczniów do lat 15. Później radna zgłosiła jeszcze jeden, który rozszerzał wiek, objętych ulgą, do 18 lat. I trafiły one do „zamrażarki”.

W sierpniu 2017 r. z szeregów PO wyszedł komunikat, że przeanalizują bezpłatną komunikację miejską dla młodych poznaniaków aż do ukończenia przez nich 18 roku życia.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogna Kisiel

Wszystko co dotyczy Poznania, czym żyją mieszkańcy jest mi bliskie. Pod lupę biorę decyzje władz, działalność miejskich spółek, instytucji, związków międzygminnych. Bacznie wsłuchuję się w głos poznaniaków i radnych. Od lat śledzę rozwój aglomeracji poznańskiej, działania podejmowane przez powiat poznański, szczególnie bacznie obserwuję gminę Czerwonak. Chętnie podejmuję tematy społeczne, historie ludzi zmagających się z przeciwnościami losu, pomysły młodych ludzi, które mogą zrewolucjonizować nasze życie. Interesują mnie rozwiązania komunikacyjne, problematyka zagospodarowania przestrzennego i gospodarki odpadami, bo jeśli w tych obszarach nie znajdziemy rozsądnych rozwiązań, to zapłacą za to przyszłe pokolenia.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.