Mikołaj Woźniak

Projekt Bracia: Czterej bracia Gramaccy z Poznania znów pobiegną w szczytnym celu. Tym razem przemierzą Polskę z Rysów do Helu

W lipcu 2017 roku bracia Gramaccy zdobyli Koronę Gór Polski w 24 godziny. Wszystko dla Bartka Jankowskiego, u którego wykryto guza mózgu. Fot. Facebook/Projekt Bracia W lipcu 2017 roku bracia Gramaccy zdobyli Koronę Gór Polski w 24 godziny. Wszystko dla Bartka Jankowskiego, u którego wykryto guza mózgu.
Mikołaj Woźniak

W ubiegłym roku dla Bartka Jankowskiego, u którego wykryto guza mózgu zdobyli Koronę Polski w dobę. W tym roku powalczą o pieniądze dla 7-letniego Ziemowita z Poznania. Bracia Gramaccy wspólnie tworzący Projekt Bracia, tym razem zdecydowali, że w niecałe trzy dni przemierzą trasę ze szczytu Rysów na Hel.

- Cieszymy się, że będziemy mogli pomóc kolejnej osobie. Pierwsza akcja Projektu Bracia bardzo nas zdopingowała. Sprawdziliśmy swoje siły i możliwości. Przy pomyśle organizacji drugiej edycji wszyscy zgodziliśmy się bez wahania

- komentuje Michał Gramacki, jeden z czterech braci z Poznania. Pozostali to Szymon, Paweł i Maciej. Wspólnie tworzą Projekt Bracia. W ubiegłym roku pomagali Bartkowi Jankowskiemu, młodemu poznaniakowi, u którego wykryto guza mózgu.

Czytaj więcej: Czterej bracia z Poznania zdobędą szczyty dla Bartka

- W takiej akcji widzimy potencjał. Mamy już szalony pomysł na trzecią edycję, ale na razie skupiamy się na drugiej - śmieje się Michał Gramacki. Na czym będzie ona polegać?

Tym razem bracia podejmują wyzwanie dla niepełnosprawnego Ziemowita z Poznania. Dziś ma on 7 lat, ale w piątym tygodniu życia doszło u niego do zatrzymania krążenia. To doprowadziło do nieodwracalnych zmian w centralnym układzie nerwowym. Gramaccy zbierają pieniądze na dwa urządzenia, które podniosą komfort życia Ziemka. Pomóc można już dziś na portalu Zrzutka.pl.

Zbiórka prowadzona jest tutaj:

W zeszłym roku bracia zdobyli Koronę Polski w dobę. Akcję zakończyli na szczycie Rysów wraz z Bartkiem i jego tatą. Tym razem, symbolicznie, na Rysach chcą rozpocząć.

Jaki sprzęt medyczny trzeba kupić, aby pomóc Ziemkowi i jak dokładnie będzie wyglądać wyprawa braci? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Mikołaj Woźniak

Piszę przede wszystkim o polityce - na bieżąco monitoruję pracę posłów i senatorów z Wielkopolski, a także to jakie projekty ustaw trafiają do Sejmu. Zajmuję się również drogami - przede wszystkim planami budowy nowych dróg ekspresowych i krajowych, z których będą mogli korzystać mieszkańcy Wielkopolski. Zdarza mi się pisać także teksty interwencyjne, opisywać ludzkie historie, czy problemy przyszłych mieszkańców z opóźnionymi inwestycjami deweloperskimi. Staram się być na bieżąco z tym co się dzieje i poszukiwać tematów z naprawdę różnych dziedzin. Z "Głosem" jestem związany od czerwca 2015 r., czyli tak naprawdę od momentu... skończenia liceum.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.