Mikołaj Woźniak

Projekt Bracia: Czterej bracia Gramaccy z Poznania znów pobiegną w szczytnym celu. Tym razem przemierzą Polskę z Rysów do Helu

W lipcu 2017 roku bracia Gramaccy zdobyli Koronę Gór Polski w 24 godziny. Wszystko dla Bartka Jankowskiego, u którego wykryto guza mózgu. Fot. Facebook/Projekt Bracia W lipcu 2017 roku bracia Gramaccy zdobyli Koronę Gór Polski w 24 godziny. Wszystko dla Bartka Jankowskiego, u którego wykryto guza mózgu.
Mikołaj Woźniak

W ubiegłym roku dla Bartka Jankowskiego, u którego wykryto guza mózgu zdobyli Koronę Polski w dobę. W tym roku powalczą o pieniądze dla 7-letniego Ziemowita z Poznania. Bracia Gramaccy wspólnie tworzący Projekt Bracia, tym razem zdecydowali, że w niecałe trzy dni przemierzą trasę ze szczytu Rysów na Hel.

- Cieszymy się, że będziemy mogli pomóc kolejnej osobie. Pierwsza akcja Projektu Bracia bardzo nas zdopingowała. Sprawdziliśmy swoje siły i możliwości. Przy pomyśle organizacji drugiej edycji wszyscy zgodziliśmy się bez wahania

- komentuje Michał Gramacki, jeden z czterech braci z Poznania. Pozostali to Szymon, Paweł i Maciej. Wspólnie tworzą Projekt Bracia. W ubiegłym roku pomagali Bartkowi Jankowskiemu, młodemu poznaniakowi, u którego wykryto guza mózgu.

Czytaj więcej: Czterej bracia z Poznania zdobędą szczyty dla Bartka

- W takiej akcji widzimy potencjał. Mamy już szalony pomysł na trzecią edycję, ale na razie skupiamy się na drugiej - śmieje się Michał Gramacki. Na czym będzie ona polegać?

Tym razem bracia podejmują wyzwanie dla niepełnosprawnego Ziemowita z Poznania. Dziś ma on 7 lat, ale w piątym tygodniu życia doszło u niego do zatrzymania krążenia. To doprowadziło do nieodwracalnych zmian w centralnym układzie nerwowym. Gramaccy zbierają pieniądze na dwa urządzenia, które podniosą komfort życia Ziemka. Pomóc można już dziś na portalu Zrzutka.pl.

Zbiórka prowadzona jest tutaj:

W zeszłym roku bracia zdobyli Koronę Polski w dobę. Akcję zakończyli na szczycie Rysów wraz z Bartkiem i jego tatą. Tym razem, symbolicznie, na Rysach chcą rozpocząć.

Jaki sprzęt medyczny trzeba kupić, aby pomóc Ziemkowi i jak dokładnie będzie wyglądać wyprawa braci? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mikołaj Woźniak

Piszę przede wszystkim o polityce - na bieżąco monitoruję pracę posłów i senatorów z Wielkopolski, a także to jakie projekty ustaw trafiają do Sejmu. Zajmuję się również drogami - przede wszystkim planami budowy nowych dróg ekspresowych i krajowych, z których będą mogli korzystać mieszkańcy Wielkopolski. Zdarza mi się pisać także teksty interwencyjne, opisywać ludzkie historie, czy problemy przyszłych mieszkańców z opóźnionymi inwestycjami deweloperskimi. Staram się być na bieżąco z tym co się dzieje i poszukiwać tematów z naprawdę różnych dziedzin. Z "Głosem" jestem związany od czerwca 2015 r., czyli tak naprawdę od momentu... skończenia liceum.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.