Profesor Hanna Kostrzewska nowym rektorem Akademii Muzycznej w Poznaniu

Czytaj dalej
Fot. Archiwum Akademii Muzycznej
Marek Zaradniak

Profesor Hanna Kostrzewska nowym rektorem Akademii Muzycznej w Poznaniu

Marek Zaradniak

Prof. dr hab. Hanna Kostrzewska została wybrana w poniedziałek rektorem Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu na kadencję 2020/2024.

Profesor Hanna Kostrzewska ma 63 lata. Jest absolwentką VI Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie oraz tamtejszej Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w zakresie fortepianu i śpiewu solowego. Przez trzy lata uczyła się grać na wiolonczeli.

Akademię Muzyczną w Poznaniu ukończyła w roku 1976, a jej specjalnością jest teoria muzyki. Przez dwa lata studiowała też cybernetykę ekonomiczną na Wydziale Ekonomicznym Politechniki Szczecińskiej.

Na poznańskiej Akademii Muzycznej pracuje od roku 1985. Wcześniej działała m.in. w Młodzieżowym Ruchu Miłośników Muzyki Pro Sinfonika gdzie prowadziła spotkania Kolorowych Nutek.

Szefowa wydawnictwa i dziekan

Od 1999 roku Hanna Kostrzewska kieruje Wydawnictwem Akademii Muzycznej. W latach 2005/2019 była pełnomocnikiem rektora do spraw współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego natomiast w latach 2012/2019 była Dziekanem Wydziału Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Rytmiki, a w roku akademickim 2019/2020 jest Dziekanem Wydziału Kompozycji, Dyrygentury, Wokalistyki, Teorii Muzyki i Edukacji Artystycznej.

W latach 2015/2019 prof. Hanna Kostrzewska kierowała Katedrą Teorii Muzyki. Jest wiceprezesem Towarzystwa Muzycznego im. Feliksa Nowowiejskiego.

Prof. Hanna Kostrzewska zapowiedziała, że nowymi prorektorami zostaną prof. Sławomir Kamiński i dr hab. Szymon Musioł.

Marek Zaradniak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.