Prezydent Mariusz Wiśniewski: Nikt nie chce likwidować technikum przy Jawornickiej

Czytaj dalej
Fot. Waldemar Wylegalski
Bogna Kisiel

Prezydent Mariusz Wiśniewski: Nikt nie chce likwidować technikum przy Jawornickiej

Bogna Kisiel

Informacje o tym, że Technikum Elektroniczno-Mechaniczne ma zniknąć z mapy oświatowej miasta zaniepokoiły uczniów, rodziców i nauczycieli. Prezydent zaprzecza tym pogłoskom.

Technikum Elektroniczno-Mechaniczne funkcjonuje w ramach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Jawornickiej.

– Nie podobają mi się krążące od pewnego czasu plotki o likwidacji technikum. Są nonsensowne. Chcemy rozwijać szkolnictwo zawodowe – przypomina Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta. I podkreśla:

– Nie planowaliśmy i nie planujemy likwidacji tej szkoły.

Dlaczego wobec tego pojawiły się informacje o likwidacji placówki? Wydaje się, że jest to efekt sporu, który toczy się wokół zespołu do spraw utworzenia nowej placówki – Poznańskiego Centrum Wspierania Edukacji. Jak tłumaczy prezydent Wiśniewski, ma ona zajmować się kształceniem zawodowym i ustawicznym, doradztwem zawodowym dla młodzieży i doskonaleniem nauczycieli. To oznacza, że nowa placówka zastąpiłaby Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży, a także CKZiU przy Jawornickiej.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Bogna Kisiel

Wszystko co dotyczy Poznania, czym żyją mieszkańcy jest mi bliskie. Pod lupę biorę decyzje władz, działalność miejskich spółek, instytucji, związków międzygminnych. Bacznie wsłuchuję się w głos poznaniaków i radnych. Od lat śledzę rozwój aglomeracji poznańskiej, działania podejmowane przez powiat poznański, szczególnie bacznie obserwuję gminę Czerwonak. Chętnie podejmuję tematy społeczne, historie ludzi zmagających się z przeciwnościami losu, pomysły młodych ludzi, które mogą zrewolucjonizować nasze życie. Interesują mnie rozwiązania komunikacyjne, problematyka zagospodarowania przestrzennego i gospodarki odpadami, bo jeśli w tych obszarach nie znajdziemy rozsądnych rozwiązań, to zapłacą za to przyszłe pokolenia.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.