Prezydent chce zablokować budowę bloków na terenie WTKKF

Czytaj dalej
Fot. Waldemar Wylegalski
Bogna Kisiel

Prezydent chce zablokować budowę bloków na terenie WTKKF

Bogna Kisiel

WTKKF chce sprzedać dwa hektary terenu na Winogradach przy ulicy księcia Mieszka I, na których miałyby powstać budynki mieszkalne. Ten pomysł prezydent zamierza zablokować planem miejscowym. Ostateczna decyzja należy do poznańskich radnych.

Wielkopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej posiada prawo wieczystego użytkowania terenu miejskiego na Winogradach. 2 z 5 ha chciałoby sprzedać, a zdobyte w ten sposób pieniądze przeznaczyć na budowę wielofunkcyjnej hali.

– Wydaje się to zasadne, bo wtedy mieszkańcy Winograd mieliby możliwość korzystania z usług sportowych przez cały rok, a nie tylko od maja do połowy września

– uważa Joanna Frankiewicz, radna PRO i szefowa komisji sportu. I podkreśla, że wszystko musi być jednak zgodne z prawem.

W hali mają znaleźć się boiska do futsalu, squasha, korty tenisowe, szatnie. Ponadto powstałyby też korty i boisko zewnętrzne. Na te inwestycje WTKKF potrzebuje ponad 10 mln zł. Sprzedane 2 ha mają być wykorzystane na budownictwo mieszkaniowe.

– Propozycja zakłada budowę siedmiu obiektów – mówi Ryszard Śliwiński, prezes WTKKF. – Powstałyby one przed skarpą, maksymalnie miałyby sześć kondygnacji. Im bliżej ul. ks. Mieszka I, tym budynki byłyby niższe. Ich wysokość spadłaby do trzech kondygnacji.

Jakie niebezpieczeństwo w planowanej inwestycji dostrzega wiceprezydent Poznania Maciej Wudarski? M.in. tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogna Kisiel

Wszystko co dotyczy Poznania, czym żyją mieszkańcy jest mi bliskie. Pod lupę biorę decyzje władz, działalność miejskich spółek, instytucji, związków międzygminnych. Bacznie wsłuchuję się w głos poznaniaków i radnych. Od lat śledzę rozwój aglomeracji poznańskiej, działania podejmowane przez powiat poznański, szczególnie bacznie obserwuję gminę Czerwonak. Chętnie podejmuję tematy społeczne, historie ludzi zmagających się z przeciwnościami losu, pomysły młodych ludzi, które mogą zrewolucjonizować nasze życie. Interesują mnie rozwiązania komunikacyjne, problematyka zagospodarowania przestrzennego i gospodarki odpadami, bo jeśli w tych obszarach nie znajdziemy rozsądnych rozwiązań, to zapłacą za to przyszłe pokolenia.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.