Prezydent Andrzej Duda w Katowicach na Forum dla Wolności i Rozwoju Law4Growth [WIDEO, ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Nenow/Dziennik Zachodni
Patryk Drabek

Prezydent Andrzej Duda w Katowicach na Forum dla Wolności i Rozwoju Law4Growth [WIDEO, ZDJĘCIA]

Patryk Drabek

Prezydent Andrzej Duda przyjechał w czwartek do Katowic, by wziąć udział w Forum dla Wolności i Rozwoju Law4Growth, który trwa w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Głowie państwa przekazano główne postulaty przedsiębiorców i ekspertów zajmujących się zmianami konkretnych regulacji prawnych, które w tej chwili hamują rozwój firm i ograniczają skuteczną ekspansję na rynki zagraniczne.

Wśród postulatów znalazło się m.in. stworzenie spójnego systemu podatkowego, ograniczenie „luki” w VAT oraz wspieranie przedsiębiorczości m.in. poprzez ulgi innowacyjne i podatek równych szans.

Zaproponowano także większe zaangażowanie w proces legislacyjny na poziomie Unii Europejskiej, ujednolicenie prawa bankowego czy też ujednolicenie regulacji dotyczących działalności firm pożyczkowych.

Andrzej Duda w Katowicach:

Eksperci wskazywali również na konieczność powołania Narodowego Forum Kontraktowego i branżowych sądów specjalnych, konieczność zmian w ustawie o odnawialnych źródłach energii i wprowadzenie rynku mocy w elektroenergetyce, a jeśli chodzi o zdrowie mówiono m.in. o tym, że pracodawcy powinni zapewnić szczególną ochronę zdrowia osób w wieku produkcyjnym.

W przypadku transportu wskazywano z kolei m.in. reaktywację zawieszonego projektu rozwoju „Koleje Dużych Prędkości”, wpisanie zawodu kierowca - mechanik do klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego czy też zmianę klasyfikacji dróg umożliwiającą dopuszczalne naciski na oś do 11,5 tony.

Postulaty związane z mediami to m.in. reforma prawa autorskiego czy też rezygnacja z rejestracji tytułów prasowych.

- To wydarzenie jest ważne z dwóch przyczyn. Po pierwsze eksperci rozmawiają o ważnych sprawach społecznych i państwowych, po drugie - inicjatywa jest obywatelska. Dziękuję za myśl o państwie, za myśl, która w tym przypadku nie ma charakteru zinstytucjonalizowanego. Dla mnie to prawdziwa emanacja społeczeństwa obywatelskiego. Dziękuję za tę wielką pracę - podkreślał prezydent Andrzej Duda, który jest honorowym patronem Forum dla Wolności i Rozwoju Law4Growth.

Prezydent dziękował także za zaproszenie do bardzo symbolicznego gmachu.

- Gusta są różne, ale (MCK - dop. red.) robi wrażenie panie prezydencie (słowa kierowane do prezydenta Katowic Marcina Krupy - przyp. red.) i nisko kłaniam się wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji tego - w mojej opinii - pięknego obiektu w samym centrum Katowic. Tak ważnym miejscu dla Polski. To serce polskiego przemysłu tutaj na Śląsku - mówił prezydent RP.

Podkreślał też, że ma głębokie przekonanie o konieczności naprawy RP w bardzo wielu obszarach. Jego zdaniem naprawy wymaga nie tylko Polska, ale także Unia Europejska. Odniósł się także do postulatów ekspertów i przedsiębiorców. Zapewnił, że wszystkie zostaną szczegółowo przeanalizowane, ale nie może obiecać, że wszystkie zostaną wdrożone w życie.

Prezydent Andrzej Duda mówił również, że praktyka polegająca na tym, że nie uwzględnia się postulatów obywateli, a w zasadzie praktycznie się ich nie rozpatruje i udaje się, że się ich nie widzi i nie słyszy, nie prowadzi do niczego dobrego, a na pewno nie prowadzi do budowy społeczeństwa obywatelskiego i nie buduje poczucia odpowiedzialności za sprawy państwowe.


*Firmy pogrzebowe z woj. śląskiego umierają przez długi
*Nowi posłowie i senatorowie z woj. śląskiego ZOBACZ
*Loteria paragonowa: Jak się zarejestrować? Kiedy losowanie nagród?
*Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ
*PiS chce zlikwidować gimnazja i obowiązek szkolny 6-latków REFORMA SZKOLNA

Patryk Drabek

Komentarze

25
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Piotr

Jestem dumny z Pana panie Prezydencie Duda za ODWAGĘ I DETERMINACJĘ w naprawie RP .Damy Radę.

Piotr

Dudę w przyciasnym, chabrowym garniturku chyba coś uwiera!

majka

myslalam, ze się posiusiam ze smiechu jaka mine miał jak ubolewal nad ruina Polski !

777 WYCHUF ZIMNYCH Cyni KUF

NIY BYDZIE KOPALNI ALE LUFT BYDZIE CZYSSTY JAK BURACTFO PIESSEL A NA LIBERbuDOWLANCE BYDOM NA CORNO BEZ SMIECIUWEK PRzijMO WAĆ .BO TO SSIEM NIEMCOM NOLERZY BO SLONZAKOWSSKIE. JAK BURMEISTER.

Tyta

widza ze w pisaniu donosow dalij mocie wprawa jak wtedy,
jak zescie sie "profesjonalnie" podpierdalaniym trudniyli,
ale chyba z tego nic niy bydzie,
bo on potrzebuje Ojro z Ojropy i badzie musiol gamba trzimac,
jak bydziecie mniyjszosci u wos w Polszy uciskac,
to chu ja dostaniecie.

Łostoncie z pozdrowiyniym Szczepana Twardocha...

Sandman

Panie Prezydencie. Pan jest zajęty sprawami wagi państwowej i napewno Pan nie wie, że na Śląsku jest grupka zaciekłych wrogów Polski, którzy zwą się RAŚiole. Plują oni na nasz Kraj, szydzą z Powstanców Śląskich, polecają Polsce się pierd..ić. Tak tak. Tacy są Raśiole. Apeluje więc do Pana, żeby Pan z tym coś zrobił. Nasłać im jakąś kontrolę, pognębić ich sądownie, zdelegalizować tą raśiolską jaczejke. Bo my Ślązacy Raśioli na Śląsku nie chcemy. Pomóż nam Panie Prezydencie.

racjonalny

Nasz prezydent!!!!! Nasz premier(lada chwila!!!)!!! Nasz rząd(lada chwila)!! Nasze państwo(lada chwila!!)!!! Aż chcę się żyć. Zwyciężyliśmy!! Teraz trzeba tak rządzić, żeby za 4 lata zdobyć większość konstytucyjną!!! #damyrade!!!

DM

Sterowany bes srogich kinoli.......
Dej sie pokój ze Kattowitz lepi sie rychtuj na
na denkmal we Auschwitz.....
Frau Jüdin ceko ze caffe a schwiegervater ze cymesym.
hihi

Deutsch-Oberschlesier

przyjechał wygłosił pare frazesów o naprawie (zaciął się tak od kampanii)
wysłuchał dezyderatów powiedział że zostaną przeanalizowane ale od razu zapowiedział nie wiadomo czy zostaną wdrożone w życie
Po co zapraszać takiego impotentnego strażnika żyrandola.
Niech już lepiej przyjedzie Nadpremier Jarosław Polskezbaw

To główna strategia elit niemieckich .......

To główna strategia elit niemieckich ....... PAKIET KLIMATYCZNY który wykończy górnictwo
na Śląsku jest punktem honoru MERKEL ....

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.