Prezentacja lokomotywy Lecha już w niedzielę

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembinski
Grzegorz Szkiłądź

Prezentacja lokomotywy Lecha już w niedzielę

Grzegorz Szkiłądź

Lokomotywa Lecha Poznań czeka na oficjalne odsłonięcie. Przy Bułgarskiej trwają ostatnie prace.

Parowóz Ty51-183 zostanie zaprezentowany kibicom Kolejorza w niedzielę. Każdy, kto w najbliższą niedzielę, 16 października pojawi się przy Bułgarskiej, będzie świadkiem historycznej chwili. Oficjalne odsłonięcie lokomotywy Lecha Poznań rozpocznie się o godz. 17.

- Planujemy ściągnięcie płachty, chrzest, a także słodką niespodziankę, która będzie miała kształt... lokomotywy - zdradza Łukasz Borowicz, rzecznik prasowy Lecha Poznań.

Przed stadionem cały czas trwają prace przy budowie specjalnego peronu, na którym stanie efektowny parowóz Ty51-183. Lokomotywa Lecha Poznań została przetransportowana z Górczyna w nocy z soboty na niedzielę. Jej modernizacja trwała kilka miesięcy. Dawny blask odzyskała w zakładach Cegielskiego. To właśnie tam została też skonstruowana w 1956 roku.

Lokomotywa Ty51-183 to najcięższy parowóz wyprodukowany kiedykolwiek w Polsce. Waży ponad 130 ton. Cała inicjatywa prowadzona jest pod hasłem "Stawiamy Legendę na Stacji Bułgarska".

Oficjalne odsłonięcie lokomotywy Lecha Poznań odbędzie się przed meczem z Wisłą Kraków. Początek starcia Kolejorza z Białą Gwiazdą w niedzielę o godz. 18.

ZOBACZ TRANSPORT LOKOMOTYWY POD STADION:

Grzegorz Szkiłądź

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.