Premier Kopacz w Katowicach do górników: "Dotrzymałam słowa porozumienia ze stycznia"

Czytaj dalej
Fot. Arek Gola/Dziennik Zachodni
Agata Pustułka

Premier Kopacz w Katowicach do górników: "Dotrzymałam słowa porozumienia ze stycznia"

Agata Pustułka

Premier Ewa Kopacz z ponad godzinnym opóźnieniem dotarła z wizytą na Śląsk. W Katowicach spotyka się z górnikami i złożyła kwiaty pod Pomnikiem poległych górników kopalni Wujek. W Zabrzu z kolei spotka się ze studentami i lekarzami Śląskiego Centrum Chorób Serca.

Nieoczekiwana zmiana miejsc. Kilkanaście tysięcy górników i związkowców pojechało do Warszawy protestować przeciwko rządom koalicji PO i PSL , a premier rządu Ewa Kopacz przyjechała do Katowic, złożyć kwiaty pod pomnikiem górników z Wujka, a potem spotka się ze studentami medycyny i lekarzami w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

CZYTAJ KONIECZNIE:
100 TYS. GÓRNIKÓW I ZWIĄZKOWCÓW NA MANIFESTACJACH W WARSZAWIE I 100 MIASTACH POLSKI

Premier Kopacz daje więc jasny sygnał związkowcom, którzy w końcówce kampanii wyborczej robią antyrządową demonstrację, podczas której zamierzali wręczyć szefowej rządu gałąź wierzby z gruszkami, co ma być symbolem niespełnionych obietnic przez PO i PSL. Symboliczny jest pobyt premier pod Wujkiem, gdzie górnicy w 1981 r złożyli życie broniąc demokracji.

Premer Ewa Kopacz w trakcie spotkania z branżą góniczą stwierdziła m.in., że dotrzymała słowa danego w styczniu w sprawie przyszłości górnictwa. To wówczas zostało podpisane porozumienie ze związkami zawodowymi.

Ewa Kopacz poznała dzisiaj wyniki restrukturyzowanej spółki KHW. - Stwerdziła, że wyniki sa imponujące.

Premier Kopacz złożyła kwiaty pod pomnikiem górników

- Planujemy spotkanie z rezydentami, których w tym roku jest aż 6 tysięcy, o dwa tysiące więcej niż wcześniej. Oznacza to , że więcej młodych lekarzy trafi do pracy do szpitali - mówi nam prof. Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

O tym, że NSZZ Solidarność włączyła się do wyborów po stronie opozycji świadczy fakt, że również dziś w Płocku rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie Komisji Krajowej, które ma przyjąć stanowisko w sprawie wyborów właśnie. Można spodziewać się poparcia kandydatów Prawa i Sprawiedliwości.

RAMOWY PROGRAM WIZYTY PREMIER KOPACZ NA ŚLĄSKU

:


*Loteria paragonowa: Jak się zarejestrować? Kiedy losowanie nagród?
*Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ
*Nowe restauracje w Katowicach zapraszają SPRAWDŹ ADRES I MENU
*Tajemnice różańca. Jak odmawiać różaniec? Tłumaczy ks. Mirosław Tosza
*Rolnik szuka żony ODCINEK 7 STRESZCZENIE Paulina odchodzi

Agata Pustułka

Komentarze

23
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

40-001

Nie jestem zawistnym człowiekiem, daleki jestem od tego, ale Piechociński pytany o zniesienie chociaż części z 37 podatków nałożonych na górnictwo, odpowiedział: - "nie ma powodu, by jakaś grupa społeczna żyła na koszt innej" a tymczasem spory odsetek rolników, nie napiszę jaki, bo nie mam takich danych, ale zakładam, że ok, 1/4 ma taki majątek, że gdyby go sprzedali i zamieszkali w miastach, to do końca życia żyliby z odsetek z lokat, a tymczasem rolnicy nie płacą za NIC co państwo funduje obywatelom za podatki, a na emerytury wpłacają tylko 4% wartości, bo 96% wypłat świadczeń z KRUS, to dotacja podatników, więc nie rolników, bo ci ich zwyczajnie nie płacą, a posłowie z PSL-u wchodzą w koalicję z każdym rządem od 25 lat, by podtrzymywacz taki stan rzeczy - SKANDAL - biznesmen z miasta zarabiający 1400 zeta płaci za wszystko!
Nie mówię, że wszystkich, ale na początek tych powyżej 50 hektarów koniecznie opodatkować panie Piechociński, bo nie ma powodu, by żyli na koszt reszty społecznikostwa.

Jorg

godom że te gruby trza dać prywatnymu abo pozamykać. Po hu...a nom te gruby kej i tak kupuja wongiel z Czech, tońszy i tak samo dobry do polynio. A ło naszych górniolach i tak wiadomo że to lynie, pijoki i bawidamki. Raus z tymi kretami do ruskich abo na wieś skond przyjechali.

kh

Zamknac te smierdzace kopalnie i tych darmozjadow gornikow wyrzucic .nikomu to nie jest potrzebne gora PO tak trzymac

wyborca

Rządy Platformy Obywatelskiej są tak samo beznadziejne jak występ 10 letniej Uli Zubek w programie superdzieciak, Platforma robi wszystko aby zostać przy swoim korycie. Dość PO!!!

jan 43

Że rozłoży PO

Olek

Holding za pomocą księgowych sztuczek uzyskał przed wyborami dodatni wynik finansowy, Nowej Kompanii Węglowej nie ma i nie wiadomo kiedy i czy w ogóle będzie, JSW działa bez zarządu , bo wszyscy już złożyli rezygnację - a Pani Premier ogłosiła sukces swojej polityki w branży górniczej w czasie wizyty dzisiaj na Śląsku. Mam nadzieję ,że wyborcy na Śląsku podziękują w niedzielę PO i Pani Premier za te sukcesy.

kotus

Ale cwaniaki wiedziala gdzie bedzie miala swiety spokuj wszyscy pojechali do niej a ona uciekla z stolicy

Arek

I to z jednego powodu....zarabiam w Niemczech w euro a to już kosztuje ponad 4.30, po wygranej PiS będzie bite 4.80 gdyby wygrało PO złotówka się na pewno wzmocni a to mi do niczego potrzebne....Róznica dla mnie kolosalna))))))))))

iga

A ile p.Tusk naobiecywał...że głowa boli...i co...???...nadal emerytury-renty i zarobki głodowe...nie stać na wykupienie leków....głodowe waloryzacje...że serce boli i płakać się chce...nie ma za co się leczyć...wszyscy obiecują...ale nikt nie spełnia tych obietnic....szok...!!!!!ale w rządzie żyją w luksusach...teraz wszyscy są dobrzy przed wyborami i bajki opowiadają....WSTYD!!!!

IIIReicher

pani premier kopacz powinna zlozyc kwiaty pod polskimi pomnikami w katowicach a mianowicie pod ruina biurowca PKP oraz telekomunikacja polska rog gornoslaskiej I francuskiej a nie pod kopalnia wujek ktora degraduje centrum miasta I dawno juz powinna zostac zamknieta 9 awanturnikow z wujka jest czescia propagandy ktora sprawuje Warszawa aby wmawiac ludziom character region ...pozdrawiam

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.