Prawie 60 milionów na drogi w Wielkopolsce. Do kogo trafią pieniądze?

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal
BLD

Prawie 60 milionów na drogi w Wielkopolsce. Do kogo trafią pieniądze?

BLD

Blisko 60 milionów złotych Funduszu Dróg Samorządowych trafi do wielkopolskich powiatów i gmin. W poniedziałek wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska podpisała umowy z samorządowcami z regionu.

Ponad 20 umów w ramach Funduszu Dróg Samorządowych podpisała w poniedziałek wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska z samorządowcami z Wielkopolski. Łącznie na dofinansowanie inwestycji trafi do nich blisko 60 mln zł.

Umowy na realizację prac drogowych zostały zawarte z władzami powiatów: rawickiego, leszczyńskiego, kępińskiego, pilskiego, wągrowieckiego, wolsztyńskiego, szamotulskiego, śremskiego.

Pieniądze trafią też do gmin: Leszno, Kobyla Góra, Kępno, Rogoźno, Chrzypsko Wielkie, Wyrzysk, Wągrowiec, Dopiewo, Kostrzyn, Konin, Słupca i Września.

Czytaj też: Budowa drogi S11 w Wielkopolsce trwa. Powstaje drugi etap obwodnicy Kępna. Zobacz najnowsze zdjęcia z placu budowy [ZDJĘCIA]

- Fundusz Dróg Samorządowych ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów dróg. Ma także poprawić, zwiększyć atrakcyjności i dostępność terenów inwestycyjnych. Dobra infrastruktura to podstawa, jeśli chodzi o rozwój miasta, gminy czy powiatu - mówiła podczas uroczystości wicewojewoda.

Środki Funduszu Dróg Samorządowych przekazywane są na dofinansowanie budowy, przebudowy i remontu dróg powiatowych i dróg gminnych, a także budowę mostów lokalizowanych w ciągach dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych.

Poza tym FDS pozwala także na finansowanie budowy, przebudowy i remontu dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych o znaczeniu obronnym.

BLD

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.