Marek Nienartowicz

Prawie 2,5 miliona złotych subwencji z budżetu państwa otrzymał Toruń na remont odcinka ulicy Ligi Polskiej na osiedlu Na Skarpie

Prezydent Michał Zaleski poinformował, że są fundusze na remont tego odcinka ulicy Ligi Polskiej Fot. Grzegorz Olkowski Prezydent Michał Zaleski poinformował, że są fundusze na remont tego odcinka ulicy Ligi Polskiej
Marek Nienartowicz

Chodzi o 590-metrowy odcinek ulicy Ligi Polskiej, między Szosą Lubicką a ulicą Konstytucji 3 Maja, którym biegnie droga wojewódzka nr 654. Właśnie ten fakt zdecydował, że władze Torunia zdecydowały się szukać funduszy na jego remont poza budżetem miasta .

- Udało się pozyskać dokładnie 2 446 200 złotych ze środków rezerwy subwencji ogólnej - podkreśla prezydent Torunia Michał Zaleski.

Odcinek ulicy przeznaczony do remontu jest w złym stanie. Korzystają z niego nie tylko torunianie, ale także mieszkańcy gmin Lubicz i Obrowo. Tędy prowadzi dojazd do dróg krajowych nr 15 i 80, a także do węzła autostradowego w Lubiczu.

Obecnie kompletowana jest dokumentacja remontowa. Za około 90 tys. zł, na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg, przygotowuje ją Biuro Projektów Budowlanych Anna Grenda-Wołkow z Torunia. Powinna być gotowa w czerwcu. Potem MZD ogłosi przetarg na wykonawcę remontu, który, zgodnie z warunkami przyznania dofinansowania, musi się zakończyć do grudnia tego roku. Do prawie 2,5 mln zł z subwencji z budżetu państwa miasto dołoży 2,1 mln zł ze swojej kasy.

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Marek Nienartowicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.