Prawie 13 mln złotych z UE dla Darłowa

Czytaj dalej
Fot. UM w Darłowie
Wojciech Kulig

Prawie 13 mln złotych z UE dla Darłowa

Wojciech Kulig

Dzięki pieniądzom z Unii Darłowo może się mocno rozwijać. Miasto jest jednym z największych beneficjentów funduszy.

O tym, że inwestycje mocno wspierają rozwój Darłowa, można się przekonać z roku na rok coraz bardziej. Darłowo jest jednym z największych beneficjentów funduszy europejskich wśród podobnych samorządów województwa zachodniopomorskiego.

Z informacji, które przedstawiają władze miasta wynika, że ogólna wartość darłowskich inwestycji współfinansowanych z pieniędzy Unii Europejskiej w perspektywie finansowej na lata 2014-2020 wynosi prawie 21 milionów złotych.

- Z tej sumy blisko 13 milionów złotych stanowią dotacje Unii Europejskiej, co stanowi 61,6 procent wartości inwestycji - mówi nam Leszek Walkiewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Darłowie.

W ciągu ostatnich miesięcy miasto z nadwyżką zrealizowało wytyczony wcześniej plan pozyskiwania pieniędzy unijnych na realizację miejskich inwestycji. Do dziś dzięki efektywności pracy darłowskiego urzędu udało się pozyskać dofinansowanie w kwocie ponad 7 milionów złotych na takie projekty jak budowa kładki przyrodniczej na wydmie zachodniej, czy wzrost atrakcyjności turystycznej parku miejskiego na Wyspie Łososiowej w Darłowie.

Ponadto z tych samych pieniędzy uda się przeprowadzić termomodernizację budynku Urzędu Miejskiego w Darłowie. Zrealizowany zostanie także projekt ,,Darłowo w czasach Króla Eryka”, a także ,, Zawód przyszłości - Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej w Darłowie stawia na innowację i praktykę”. Powstanie też przystań kajakowa na Wyspie Łososiowej.

- Dzięki programowi Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020 możemy zacząć wdrażać projekt Zielone Darłowo - zaznacza Leszek Walkiewicz.

Na terenie miasta będą tworzone nowe tereny zielone. Wszystko w celu poprawy jakości środowiska dla mieszkańców i turystów. Na ten cel miasto pozyskało prawie 4,5 miliona złotych. Z kolei niemal pół miliona złotych udało się pozyskać na budowę parku rekreacji przy ulicy Traugutta. Pieniądze z UE rozwijają nadmorskie miasto.

Wojciech Kulig

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.