Poznańskie ulice będą miały nową nawierzchnię. Drogowcy remontują Warszawską, rozpoczęli też prace na Czechosłowackiej i placu Wielkopolskim

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembiński
Bogna Kisiel

Poznańskie ulice będą miały nową nawierzchnię. Drogowcy remontują Warszawską, rozpoczęli też prace na Czechosłowackiej i placu Wielkopolskim

Bogna Kisiel

Poznańskie ulice będą miały nową nawierzchnię. Drogowcy remontują Warszawską, a we wtorek rozpoczęli też prace na Czechosłowackiej i placu Wielkopolskim. Roboty potrwają do końca listopada.

We wtorek rozpoczął się remont fragmentu Czechosłowackiej. Nowa nawierzchnia zostanie ułożona na odcinku od stacji benzynowej w rejonie Góreckiej po wjazd na kolejną stację paliw, która znajduje się przy skrzyżowaniu z Jaskiniową.

Roboty potrwają do końca listopada. Dlaczego tak długo będą prowadzone prace?

- W czasie prac ulica Czechosłowacka będzie przejezdna. Kierowcy muszą jednak liczyć się z pewnymi ograniczeniami, takimi na przykład, jak wprowadzenie ruchu wahadłowego

- mówi Agata Kaniewska, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu

Nowa nawierzchnia zostanie ułożona na około pięciu tysiącach metrów kwadratowych. Koszt remontu wyniesie prawie pół miliona złotych.

Remont w rejonie placu Wielkopolskiego

Również we wtorek rozpoczął się remont mocno zniszczonej nawierzchni jezdni południowo-wschodniego narożnika placu Wielkopolskiego przy ul. 23 Lutego. W związku z tym wschodnia jezdnia placu będzie zamknięta dla ruchu.

Zaplanowano przełożenie kostki kamiennej w jezdni, która utrudnia przejście pieszym i przejazd pojazdom, ze względu na zmianę wysokości krawężnika przebudowany zostanie fragment chodnika. Prace potrwają do końca listopada. Ich koszt to 144 tys. zł.

Z uwagi na Wszystkich Świętych prace będą wstrzymane

Od 7 października trwa także wymiana nawierzchni na ulicy Warszawskiej, od węzła Antoninek do Mogileńskiej. Po zakończeniu prac na prawym pasie – od węzła Antoninek do okolic wjazdu na cmentarz na Miłostowie, ekipy remontowe przeniosą się na lewy pas jezdni.

Czytaj też: Poznań: Przebudowa ronda Rataje rozpocznie się wiosną 2020 roku. Inwestycja będzie kosztować ponad 138 milionów złotych

Roboty zostaną wstrzymane w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych – przerwa będzie trwała od 26 października do 3 listopada. Następnie remont będzie kontynuowany, tym razem na odcinku pomiędzy wjazdem na cmentarza a ulicą Mogileńską.

Prace na ulicy Warszawskiej mają zakończyć się do 25 listopada.

Bogna Kisiel

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.