Poznań zwleka z przebudową Gdyńskiej od granic miasta do oczyszczalni. Inwestycja dopiero w 2019 roku?

Czytaj dalej
Bogna Kisiel

Poznań zwleka z przebudową Gdyńskiej od granic miasta do oczyszczalni. Inwestycja dopiero w 2019 roku?

Bogna Kisiel

W ramach budowy dróg dojazdowych do spalarni śmieci na Karolinie został przebudowany odcinek ulicy Gdyńskiej – od Bałtyckiej do granic Poznania. O modernizację fragmentu Gdyńskiej – od wiaduktu kolejowego do Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach toczył się spór pomiędzy Poznaniem a gminą Czerwonak.

Poprzednie władze miasta zadeklarowały, że ramach rekompensaty za uciążliwości związane z funkcjonowaniem oczyszczalni ścieków oraz spalarni śmieci zostanie przebudowana Gdyńska w Koziegłowach. Miały powstać po dwa pasy ruchu w każdym kierunku oraz ronda na skrzyżowaniach z ulicami Poznańską oraz Piaskową. Prezydent Jacek Jaśkowiak najpierw w ogóle był niechętny tej realizacji, później opowiedział się za innym rozwiązaniem. Zaproponował jeden pas ruchu w każdym kierunku i sygnalizację świetlną na skrzyżowaniach.

Skąd się biorą opóźnienia w realizacji inwestycji i kto za nie odpowiada?

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Bogna Kisiel

Wszystko co dotyczy Poznania, czym żyją mieszkańcy jest mi bliskie. Pod lupę biorę decyzje władz, działalność miejskich spółek, instytucji, związków międzygminnych. Bacznie wsłuchuję się w głos poznaniaków i radnych. Od lat śledzę rozwój aglomeracji poznańskiej, działania podejmowane przez powiat poznański, szczególnie bacznie obserwuję gminę Czerwonak. Chętnie podejmuję tematy społeczne, historie ludzi zmagających się z przeciwnościami losu, pomysły młodych ludzi, które mogą zrewolucjonizować nasze życie. Interesują mnie rozwiązania komunikacyjne, problematyka zagospodarowania przestrzennego i gospodarki odpadami, bo jeśli w tych obszarach nie znajdziemy rozsądnych rozwiązań, to zapłacą za to przyszłe pokolenia.

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

szymon.cegielski

No tak, pan Wudarski i harmonogram, to sie nie mogło udać - ani byc wiarygodnym. Rozumiem, że PIM wypowiedzią swojego "złotoustego" Prezesa zrzuca winę na UMWW. Czyżby to już walka wyborcza ? W jednej PO ? No to tylko czekać jak Poznan wpadnie w ręce Kolegów Partyjnych radnego Pawlika i wójta Sommerfelda. Wtedy ta droga powstania nawet bez Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej - ta formacja polityczna akurat ma wprawę w budowaniu z ominięciem prawa (vide "pomnik" czy cokolwiek to będzie na Placu Piłsudskiego....).

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.