Poznań: Zdecyduj o budowie chodnika i ścieżki na ważnej ulicy

Czytaj dalej
Fot. Adrian Wykrota
Norbert Kowalski

Poznań: Zdecyduj o budowie chodnika i ścieżki na ważnej ulicy

Norbert Kowalski

Trwają konsultacje ws. chodnika i ścieżki rowerowej na Złotowskiej.

- Autorzy projektu jako główny cel wskazali zapewnienie bezpieczeństwa pieszym, a szczególnie osobom starszym i rowerzystom. Jako inne argumenty wskazali np. możliwość dojazdu rowerem poza miasto, jak również ułatwienie dostępu dla mieszkańców Skórzewa i dotarcia do centrum Poznania - opowiada o pomyśle budowy chodnika i ścieżki rowerowej na ul. Złotowskiej Agata Kaniewska, rzecznik prasowy ZDM.

Dla mieszkańców Skórzewa ulica Złotowska jest jedną z głównych ulic dojazdowych do Poznania. Korzysta z niej też wielu mieszkańców Ławicy czy osoby udające się do tamtejszych ogródków działkowych. Oprócz samochodów na jezdni często można spotkać także rowerzystów i pieszych. I to przede wszystkim z myślą o nich w ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego zgłoszono pomysł budowy chodnika i ścieżki rowerowej. Ostatecznie znalazł się w on w gronie zwycięskich projektów.

ZDM zlecił opracowanie koncepcji budowy w dwóch wariantach.

- Pierwszy z nich zakłada budowę oddzielonych od siebie chodnika i drogi rowerowej. Chodnik z kostki miałby szerokość półtora metra, zaś droga rowerowa o szerokości dwóch metrów zostałaby wykonana z asfaltobetonu

- mówi Agata Kaniewska.

I dodaje, że jedynie na odcinku od ul. Perzyckiej do ul. Miastkowskiej, z uwagi na brak miejsca, chodnik i droga rowerowa zostałyby połączone. Zgodnie z tym wariantem, trasa przebiegała by po prawej stronie ul. Złotowskiej, patrząc od strony ronda Malwowa/Złotowska/Poznańska.

Drugi wariant zakłada budowę wspólnego chodnika i ścieżki rowerowej o szerokości 3,5 metra. Trasa przebiegałaby po prawej stronie ul. Złotowskiej od ronda do ul. Owczej. Od ul. Owczej w stronę ul. Bukowskiej chodnik ze ścieżką znajdowałyby się po lewej stronie ul. Złotowskiej.

Mieszkańcy Poznania do 17 lutego mogą zgłaszać ewentualne uwagi i propozycje dotyczące budowy ścieżki i chodnika. Po tym okresie ZDM podejmie decyzję, którą koncepcję wybrać do przygotowania projektu. - Obecnie wszystko jest na bardzo wstępnym etapie - mówi Agata Kaniewska.

Dodaje również, że na razie na realizację tej inwestycji nie ma jeszcze zagwarantowanych pieniędzy w budżecie miasta. Szacunkowy koszt budowy chodnika i ścieżki powinien wynieść ok. 300 tys. zł.

Norbert Kowalski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.