Poznań: Zatrzymano członków mafii śmieciowej, którzy podrzucali toksyczne substancje na ul. św. Michała

Czytaj dalej
Fot. Adrian Wykrota
Marta Danielewicz

Poznań: Zatrzymano członków mafii śmieciowej, którzy podrzucali toksyczne substancje na ul. św. Michała

Marta Danielewicz

Policjanci z Poznania zatrzymali 13 osób zamieszanych w działalność mafii śmieciowej, która przez kilka lat na terenie Wielkopolski zostawiała w opuszczonych magazynach, starych szopach niebezpieczne, toksyczne substancje, także te o działaniu rakotwórczym. To kolejna odsłona zorganizowanej grupy przestępczej, która na składowaniu nielegalnych odpadów dorobiła się kroci. Większość z zatrzymanych osób związanych jest z firmą Awinion z Budzynia (powiat chodzieski).

Większość z zatrzymanych osób to członkowie mafii śmieciowej z Wielkopolski. Działali na terenie naszego województwa, ale także kilku sąsiednich, przez kilka lat. Śladami mafii od 2015 roku podążała Prokuratura Okręgowa w Poznaniu. Na początku czerwca 2019 roku członków zorganizowanej grupy przestępczej zatrzymali policjanci z Poznania.

Podejrzani są o nielegalne składowanie materiałów niebezpiecznych w Poznaniu przy ul. św. Michała, Łosińcu, Adamowie,

Policjanci z Poznania zatrzymali 13 osób zamieszanych w działalność mafii śmieciowej, która przez kilka lat na terenie Wielkopolski zostawiała w opuszczonych
Adrian Wykrota Policjanci z Poznania zatrzymali 13 osób zamieszanych w działalność mafii śmieciowej, która przez kilka lat na terenie Wielkopolski zostawiała w opuszczonych magazynach, starych szopach niebezpieczne, toksyczne substancje, także te o działaniu rakotwórczym. To kolejna odsłona zorganizowanej grupy przestępczej, która na składowaniu nielegalnych odpadów dorobiła się kroci. Większość z zatrzymanych osób związanych jest z firmą Awinion z Budzynia (powiat chodzieski).

Parkowie, Komornikach, Janikowie. Związani są z firmą Awinion z Budzynia. Niektórym zostały postawione zarzuty działalności w zorganizowanej grupie przestępczej, a także za przestępstwa przeciwko środowisku i sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy.

Zatrzymani to: Jacek K., Bartosz B., Bogdan D., Grzegorz W., Ireneusz K., Joanna S., Karol G., Mirosław D., Katarzyna B., Jerzy L., a także trzy inne osoby, które użyczały gruntu do nielegalnego składowania odpadów niebezpiecznych. Im zarzutu działalności w zorganizowanej grupie przestępczej nie postawiono.

- Sąd zadecydował o areszcie tymczasowym dla Jacka K, który nie przyznaje się do winy. Reszta osób złożyła zeznania. Przyznają się

- mówi Michał Smętkowski, rzecznik poznańskiej prokuratury.

Zobacz: Mafia śmieciowa skazana. Szef grupy dostał karę czterech lat więzienia

To niejedyny wyrok w sprawie mafii śmieciowej z Wielkopolski. Pod koniec tego roku, sąd we Włocławku uznał winnym właśnie Jacka K. czy Bartosza B. Sprawa dotyczyła tego samego procederu. Wynajmowania za grosze starych szop, magazynów i podrzucania tam odpadów toksycznych. Jacek K. usłyszał wówczas wyrok: rok więzienia i obowiązek wypłaty 10 tys. zł na NFOŚ. Z kolei Bartosz B. dostał karę czterech lat pozbawienia wolności i obowiązek wypłaty 40 tys. zł na NFOŚ.

Marta Danielewicz

Komentarze

2
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pyrlandczyk

Strasznie długo trwają poszukiwania trucicieli,którzy podrzucaja rakotwórcze odpady. Kary oczywiście sa za niskie,zachęcaja wręcz do uprawiania takich praktyk. Oczywiście miejsca do skladowania powinny być ujawniane i wlaściciele karani. Grandą jest,ze magazyny Chemii w Poznaniu nie sprawdzały co jest przchowywane. Jeżeli bedzie bomba atomowa to też ich nie obchodzi...

31 węzłowy Burke

Żadnej litości dla sk....Swoją drogą 4 lata ich wykrywali? Poruta i tyle.31

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.