Grzegorz Okoński

Poznań: Za trzy lata rowerzyści i piesi dotrą z Berdychowa na Stary Rynek kładką nad Wartą

Poznań: Za trzy lata rowerzyści i piesi dotrą z Berdychowa na Stary Rynek kładką nad Wartą Fot. Demiurg
Grzegorz Okoński

Kolejny krok dla nadwarciańskiego połączenia Berdychowa z południową częścią Ostrowa Tumskiego – są już projekty kładki pieszo-rowerowej nad Wartą i Cybiną.

W konkursie mającym wyłonić najlepszą koncepcję architektoniczno – urbanistyczną kładki pieszo – rowerowej wystartują wykonawcy 22 projektów. Do Poznańskich Inwestycji Miejskich wpłynęły w sumie 44 koncepcje, z których połowa wyewoluowała w konkretne prace konkursowe. Która wygra – zobaczymy: Tomasz Dworek, radny Rady Osiedla Stare Miasto jest dobrej myśli: jak mówi, ma nadzieję, że kładka będzie piękna i doskonale wkomponowana w wyjątkowe łąki nadwarciańskie, będzie się doskonale prezentowała w perspektywie Starego Miasta, Ostrowa Tumskiego i Malty.

Maciej Wudarski, zastępca prezydenta miasta myśli podobnie:

Chciałby, by kładka pasowała do pejzażu miasta, nie ingerowała w osie widokowe i nie przesłaniała panoramy Ostrowa Tumskiego i katedry.

Kładka ma połączyć tereny nadmaltańskie ze Starym Rynkiem, czyli obszar kampusu Politechniki Poznańskiej z południową częścią Ostrowa Tumskiego i lewobrzeżną częścią Poznania w rejonie Chwaliszewa. Z punktu widzenia turystyki i rekreacji będzie więc ważną arterią komunikacyjną. Skorzystają z niej i piesi i rowerzyści, którzy chętniej skorzystają z terenów nadwarciańskich. Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, przypomina tu, że kładka berdychowska jest właśnie elementem strategii na rzecz Warty, przewidującej aktywizację bezpośredniego sąsiedztwa rzeki. Spacerowicze i rowerzyści na Wartostradzie zyskają zatem niebanalne połączenie obu brzegów Warty.

Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Grzegorz Okoński

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Witold Nowak

a nie lepiej trochę dołożyć i wybudować most Berdychowski?

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.