Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Poznań: Wojewoda z wielką władzą w PiS. "Kaczyński wie, co robi"

Czytaj dalej
Fot. Adrian Wykrota
Błażej Dąbkowski

Poznań: Wojewoda z wielką władzą w PiS. "Kaczyński wie, co robi"

Błażej Dąbkowski

W poniedziałek w szeregach poznańskich działaczy PiS zapanowała konsternacja. Dla większości z nich wybór wojewody Zbigniewa Hoffmana na pełnomocnika okręgowego partii jest zaskoczeniem.

Choć o zmianie w zarządzie lokalnych struktur PiS zaczęto mówić zaraz po nieudanych dla partii wyborach samorządowych w Poznaniu, niewiele osób spodziewało się, że posła Tadeusza Dziubę, który szefował im przez 8 lat, nagle zastąpi wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

– Tadeusz Dziuba ciężko pracował w bardzo trudnym dla nas okręgu, ale wydaje mi się, że mogło zabraknąć mu wiary w sukces. Patrząc na całą Wielkopolskę, wynik w Poznaniu można poprawić, Zbigniew Hoffmann daje PiS tę nadzieję. To doświadczony polityk, typ technokraty

– tłumaczy Witold Czarnecki, poseł PiS i szef wielkopolskich struktur partii.

Teraz wojewoda zyskał dużo większą władzę nad okręgiem, niż przez lata posiadał poznański parlamentarzysta. Pełnomocnik - wyznaczony bezpośrednio przez Jarosława Kaczyńskiego - pełni bowiem funkcję jednoosobowego zarządu i prezesa struktur. Wszystko wskazuje na to, że ten stan rzeczy utrzyma się przez cały najbliższy rok ze względu na wiosenne wybory do Parlamentu Europejskiego, a następnie krajowego, które odbędą się jesienią.

– Wewnętrzne wybory nie są w tej chwili planowane. Przed nami dwa ważne wydarzenia, musimy się na nich skupić – potwierdza W. Czarnecki.

Jednak wybór Z. Hoffmanna dla wielu członków PiS nie był oczywisty, tym bardziej, że o pełnienie funkcji pełnomocnika starało się przynajmniej dwóch innych polityków. Chodzi o posła Bartłomieja Wróblewskiego oraz posła i wiceministra spraw zagranicznych Szymona Szynkowskiego vel Sęka. Ten pierwszy od 2016 r., po otrzymaniu rekomendacji Jarosława Kaczyńskiego, został wiceprezesem struktur miejskich. Dlatego teraz, podobnie jak T. Dziuba, pożegnał się ze swoją funkcją.

Jak wybór Zbigniewa Hoffmanna na szefa PiS w Poznaniu oceniają lokalni politycy partii? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Błażej Dąbkowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.