Poznań: Upadła firma GoClever produkująca sprzęt elektroniczny. Zamyka też serwis. Co z gwarancjami?

Czytaj dalej
Fot. Robert Woźniak
Marta Danielewicz

Poznań: Upadła firma GoClever produkująca sprzęt elektroniczny. Zamyka też serwis. Co z gwarancjami?

Marta Danielewicz

Polski producent sprzętu elektronicznego, poznańska firma GoClever ogłosiła upadłość. Po kilkunastu latach obecności na europejskim rynku przestaje produkować sprzęt elektroniczny, a także go serwisować. Niestety, to zła informacja dla klientów firmy. Przyszłe naprawy gwarancyjne mogą stanowić problem.

Poznańska firma GoClever o zakończeniu działalności poinformowała... w zakładce "kontakt" na swojej stronie internetowej. Od kilku miesięcy konto spółki na Facebooku było nieczynne. Mimo to, nic nie wskazywało na to, że poznański producent sprzętu elektronicznego tak nagle ogłosi upadłość. Na stronie głównej firmy wciąż bowiem wyświetla się galeria najnowszych produktów.

Czytaj: Stoldrew od trzech miesięcy nie płaci swoim pracownikom. Zakłady w Brzeźnie i Jasinie stoją. Koniec współpracy z IKEA

Przyczyny, dlaczego firma zdecydowała się na taki krok nie są podawane. Zdaniem znawców rynku poznańska spółka nie wytrzymała rywalizacji z chińskimi markami typu Xiaomi, a biznes przestał być opłacalny.

Dla klientów może to być więc spore zaskoczenie, ale także... problem. Bowiem wraz z zakończeniem działalności firmy, zamknięty został także serwis gwarancyjny. Co więc z zakupionym sprzętem, na który przysługiwała gwarancja?

"Mając świadomość spowodowanych tym faktem niedogodności dążymy do znalezienia rozwiązania umożliwiającego realizację napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych w najbliższym czasie"

- informuje w swoim oświadczeniu firma.

Dalej przedstawiciele spółki GoClever zapewniają, że produkty, które zostały naprawione przed datą ogłoszenia upadłości, zostaną niezwłocznie odesłane do klientów w najbliższych dniach. Natomiast te, które nie zostały

Poznań: Upadła firma GoClever produkująca sprzęt elektroniczny. Zamyka też serwis. Co z gwarancjami?
W ofercie GoClever znajdowały się m.in. hulajnogi miejskie.

naprawione zostaną odesłane do właścicieli w takim stanie, w jakim firma je otrzymała - czyli bez naprawy. "Właściciele tych produktów mają możliwość zgłaszania swoich roszczeń w zgłoszeniu wierzytelności podając wartość roszczeń, wysyłając zgłoszenie w terminie 30 dni od daty obwieszczenia o upadłości w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Ogłoszenie nie zostało jeszcze opublikowane. Powiadomienie o tym fakcie zostanie zamieszczone na stronie spółki bezpośrednio po ukazaniu się obwieszczenia w MSiG." - tłumaczą przedstawiciele spółki.

Miejski rzecznik konsumentów w Poznaniu uspokaja.

- Klienci mogą u sprzedawców sprzętu (a więc nie bezpośrednio u producenta) reklamować wadliwy towar z tytułu rękojmi w ciągu dwóch lat od zakupu

- mówi Marek Janczyk. - Gwarancja to coś dodatkowego i niestety, to ostatnia kwestia, którą zajmują się firmy podczas upadłości. A więc szansa, że konsument uzyska gwarancję jest niewielka. Jednak czasem reklamacja w formie rękojmi i tak bywa bardziej opłaca. Pamiętajmy, że sprzedawca nie ma prawa nam jej odmówić.

Firma GoClever powstała w 2008 roku w Poznaniu. W swojej ofercie miała m.in. tablety, telefony komórkowe, nawigacje GPS, laptopy, a nawet drony i niewielkich rozmiarów pojazdy elektryczne.

Interesujesz się biznesem? Tu znajdziesz najważniejsze informacje:
Interesujesz się biznesem? Tu znajdziesz najważniejsze informacje

Marta Danielewicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.