Poznań: Ulice Taczaka i Garncarska dołączą do "strefy zamieszkania" - pieszym będzie łatwiej, kierowcom - trudniej

Czytaj dalej
Fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie
Grzegorz Okoński

Poznań: Ulice Taczaka i Garncarska dołączą do "strefy zamieszkania" - pieszym będzie łatwiej, kierowcom - trudniej

Grzegorz Okoński

Za dziesięć miesięcy kolejne ulice w ścisłym centrum miasta będzie wyglądać inaczej: więcej zieleni, nowe nawierzchnie i mniej samochodów. O ulicach Taczaka i Garncarskiej ich mieszkańcy i właściciele lokali przy nich położonych będą w czwartek 25 kwietnia rozmawiać z przedstawicielami spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

PIM podpisała umowę z wykonawcą robót budowlanych, związanych z przebudową ulic Taczaka i Garncarskiej. Początek prac zaplanowano na 6 maja, wiadomo, że będą kosztowały blisko 8 mln złotych, a w ich efekcie obie ulice rozszerzą znaną z ul. św. Marcin, „strefę zamieszkania”.

- Wjazd do strefy i wyjazd z niej odbywać się będą poprzez wyniesione przejazdy z ulic Kościuszki, Ratajczaka i Święty Marcin

– informują Poznańskie Inwestycje Miejskie. - W efekcie prac zostanie uspokojony ruch, pojawi się więcej zieleni, wyeliminowane zostaną bariery architektoniczne. Od 6 maja ulice Taczaka i Garncarska będą zamknięte dla ruchu publicznego, przy czym kierownictwo budowy umożliwi mieszkańcom dojazd do swoich posesji (bez możliwości parkowania w pasie drogowym), do parkingów w podwórkach. Umożliwione będą także dostawy do lokali usługowych.

Kierowcy muszą się spodziewać zmian niekoniecznie dla nich korzystnych, choć miasto zapewnia, że docelowo obie ulice będą dostępne dla wszystkich uczestników ruchu, zarówno dla pieszych, rowerzystów, jak i kierowców samochodów oraz motocyklistów. Samochody nie będą wyrzucone z ulic, bo do lokali usługowych będą mogli dojeżdżać ich klienci. Dla potrzeb obsługi tych punktów zaplanowano już miejsca parkingowe.

- Równolegle do robót prowadzonych przez wykonawcę wybranego przez PIM, prace na ul. Taczaka i Garncarskiej prowadzić będą gestorzy sieci ciepłowniczej i gazowej. Koordynacja działań modernizacyjnych wszystkich podmiotów pozwoli przeprowadzić wszystkie niezbędne prace na raz, w jednym terminie, a tym samym ograniczyć czas trwania inwestycji i związane z nią niedogodności dla mieszkańców – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu PIM sp. z o.o.

Spotkanie informacyjno-organizacyjne z mieszkańcami i właścicielami lokali położonych przy ulicach odbędzie się w czwartek 25 kwietnia, o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 75 przy ul. Powstańców Wielkopolskich.

Grzegorz Okoński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.