Poznań: Trwa rozbudowa szkoły przy Sarmackiej. Zmodernizowany zostanie też stary budynek. Podstawówka rozrośnie się dwukrotnie

Czytaj dalej
Fot. Urząd Miasta Poznania/Alicja Wesołowska
Bogna Kisiel

Poznań: Trwa rozbudowa szkoły przy Sarmackiej. Zmodernizowany zostanie też stary budynek. Podstawówka rozrośnie się dwukrotnie

Bogna Kisiel

Trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 48 przy ulicy Sarmackiej. Inwestycja zakończy się wiosną przyszłego roku, ale już we wrześniu uczniowie przyjdą do zupełnie odmienionego budynku.

Od pewnego czasu w szkole przy ul. Sarmackiej trwa wielka wyprowadzka. Zakończy się ona w piątek, po rozdaniu świadectw uczniom. Meble, pomoce dydaktyczne są poprzenoszone do zaprzyjaźnionych szkół, a nawet na pobliską plebanię. Dlaczego?

Budowlańcy przystąpią do modernizacji starego budynku, która będzie prowadzona równolegle z rozbudową. Istniejący obiekt zyska nowy dach, niektóre ściany będą wyburzone, inne powstaną, jedna z sal zostanie zaadaptowana na toalety, zaplanowano też wymianę drzwi i docieplenie ścian.

Szkoła przy Sarmackiej powstała w okresie międzywojennym, jest mała, kameralna i wręcz pęka w szwach, dlatego postanowiono ją rozbudować.

– Mamy 282 uczniów, w tym 35 niepełnosprawnych, a do dyspozycji dziewięć sal dydaktycznych

– mówi Renata Kubiak-Fiołka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 48 przy ulicy Sarmackiej. –Niektóre klasy są małe, mają 18-20 metrów kwadratowych. Także sala gimnastyczna jest niewielka, ma zaledwie 65 metrów kwadratowych.

Świetlica jest w stanie pomieścić kilkunastu uczniów. Z tego powodu zapadła decyzja o rozbudowie placówki. – Jej koszt to 7,9 miliona złotych. Zdobyliśmy też dofinansowanie unijne w wysokości 3,8 miliona złotych. Wraz z wyposażeniem szkoły przeznaczymy na ten cel łącznie dziewięć milionów złotych – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta. I dodaje: – Dla mnie ważne jest, że mamy dobrego wykonawcę.

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Bogna Kisiel

Wszystko co dotyczy Poznania, czym żyją mieszkańcy jest mi bliskie. Pod lupę biorę decyzje władz, działalność miejskich spółek, instytucji, związków międzygminnych. Bacznie wsłuchuję się w głos poznaniaków i radnych. Od lat śledzę rozwój aglomeracji poznańskiej, działania podejmowane przez powiat poznański, szczególnie bacznie obserwuję gminę Czerwonak. Chętnie podejmuję tematy społeczne, historie ludzi zmagających się z przeciwnościami losu, pomysły młodych ludzi, które mogą zrewolucjonizować nasze życie. Interesują mnie rozwiązania komunikacyjne, problematyka zagospodarowania przestrzennego i gospodarki odpadami, bo jeśli w tych obszarach nie znajdziemy rozsądnych rozwiązań, to zapłacą za to przyszłe pokolenia.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.