Poznań: Te domy są obserwowane przez sąsiadów. Mieszkańcy osiedla Abisynia stworzyli ostrzegawcze tabliczki

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Nicole Młodziejewska

Poznań: Te domy są obserwowane przez sąsiadów. Mieszkańcy osiedla Abisynia stworzyli ostrzegawcze tabliczki

Nicole Młodziejewska

"Dom obserwowany przez sąsiadów" - taki napis widnieje na nowych tabliczkach, stworzonych przez Stowarzyszenie Mieszkańców Abisynia. Każdy z mieszkańców osiedla może zawiesić takie ostrzeżenie na swoim domu.

We wtorek Stowarzyszenie Mieszkańców Abisynia poinformowało, że tabliczki z napisem "Dom obserwowany przez sąsiadów" są już gotowe do odbioru.

- Pomysł przygotowania takich tabliczek podpatrzyłem już w latach 90. na Ogrodach. Tam mieszkańcy zrobili sobie coś takiego, ponieważ w tamtych czasach w tej okolicy często dochodziło do różnych kradzieży. Później okazało się, że po zawieszeniu tych tabliczek przestępczość na Ogrodach spadła. Potwierdziły to również dane policyjne - informuje Michał Rajewski, założyciel Stowarzyszenia Mieszkańców Abisynia.

Czytaj też: Wielkopolska: W internecie krąży nagranie księdza, na którym słychać, że chce kupić narkotyki i umówić się na seks

- My już od lat jesteśmy dość zjednoczoną grupą i wielokrotnie, gdy ktoś gdzieś wyjeżdża to prosi sąsiadów, o pilnowanie i "zerknięcie" na dom pod jego nieobecność. Abisynia jest dość spokojnym osiedlem, ale w czerwcu doszło do włamania w jednym z remontowanych domów. To przypomniało mi o inicjatywie z Ogrodów

- dodaje.

Poznań: Te domy są obserwowane przez sąsiadów. Mieszkańcy osiedla Abisynia stworzyli ostrzegawcze tabliczki
Stowarzyszenie Mieszkańców Abisynia/Facebook "Dom obserwowany przez sąsiadów" - taki napis widnieje na nowych tabliczkach, stworzonych przez Stowarzyszenie Mieszkańców Abisynia. Każdy z mieszkańców osiedla, może przywiesić takie ostrzeżenie na swoim domu.

Członkowie Stowarzyszenia Mieszkańców Abisynia pomysł omówili już na początku wakacji. Jedna z osób podjęła się wykonania projektu graficznego tabliczek. Później pozostało czekanie na wykonanie i we wtorek tabliczki trafiły do stowarzyszenia.

Sprawdź też: Poznań: Sanepid skontrolował Festiwal Dobrego Smaku

- Wyprodukowaliśmy sto takich tabliczek. Ale muszę przyznać, że jeszcze zanim one się pojawiły, lista zamówień liczyła ponad 1000 zgłoszeń - wylicza Michał Rajewski. - Wierzymy, że nasz pomysł w pewien sposób zniechęci osoby, które miałyby jakieś podejrzane zamiary.

Tabliczki są przeznaczone wyłącznie dla mieszkańców Abisynii.

Nicole Młodziejewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.