Poznań: Straż pożarna kontroluje już nie tylko escape roomy, ale także inne miejsca rozrywki

Czytaj dalej
Fot. Radek Kolesnik
Błażej Dąbkowski

Poznań: Straż pożarna kontroluje już nie tylko escape roomy, ale także inne miejsca rozrywki

Błażej Dąbkowski

Straż pożarna w asyście policji zakończyła kontrolę escape roomów. Jej wyniki nie napawają optymizmem, dlatego wojewoda postanowił zlecić sprawdzenie przedsiębiorstw prowadzących parki linowe, tory quadowe, czy organizujących imprezy paint ballowe.

Na początku stycznia w jednym z koszalińskich escape roomów wybuchł pożar. W wyniku zatrucia gazem zginęło pięć gimnazjalistek w wieku 15-lat. Nie mogły one opuścić pomieszczenia, nie udało się ich wypuścić także pracownikowi tego miejsca. Po tej tragedii Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji zapowiedział kontrole we wszystkich escape roomach w Polsce. Zajmowali się nimi strażacy i policjanci.

Na terenie Wielkopolski zidentyfikowano łącznie 64 escape roomy, z czego kontrolę przeprowadzono w 57 miejscach. Siedem nie zostało sprawdzonych, ponieważ działają sezonowo, mimo to wizyta strażaków w przyszłości ich nie ominie.

Czytaj też: Po tragedii w Koszalinie trwają kontrole we wszystkich escape roomach w kraju. W Wielkopolsce strażacy sprawdzili już pierwsze pokoje

– Niestety, w aż 53 punktach stwierdzono nieprawidłowości. Łączna liczba nieprawidłowości to aż 321, z tego 140 ewakuacyjnych

– informuje Andrzej Bartkowiak, wielkopolski komendant wojewódzki państwowej straż pożarnej.

Ile escape roomów w Wielkopolsce zamknięto? Jak wypadła kontrola pozostałych miejsc rozrywki? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Błażej Dąbkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.