Poznań: Rada Osiedla Stare Miasto rozplanowała budżet. Będą remonty szkół, ławki, zieleń, a także płachty zacieniające na placach zabaw

Czytaj dalej
Fot. Rada Osiedla Stare Miasto
Grzegorz Okoński

Poznań: Rada Osiedla Stare Miasto rozplanowała budżet. Będą remonty szkół, ławki, zieleń, a także płachty zacieniające na placach zabaw

Grzegorz Okoński

Rada Osiedla Stare Miasto w Poznaniu ustaliła, na jakie cele chce przeznaczyć środki ze swojego ponad milionowego budżetu na rok 2020. Jak się okazuje, ponad 870 tysięcy złotych przeznaczone będą na inwestycje, a prawie 370 tys. złotych – na remonty i doposażenie szkół i przedszkoli. Wiadomo też, że znajdą się środki na place zabaw i miejsca dla seniorów, na działania kulturalne i sportowe.

- Prace nad budżetem trwają właściwie przez cały rok, gdyż na bieżąco zbierane są pomysły i określane są potrzeby – mówi Tomasz Dworek, wiceprzewodniczący Rady Osiedla Stare Miasto. - Propozycji wskazywanych przez mieszkańców jest mnóstwo, zatem lokalny samorząd powinien dysponować większymi środkami, które zaspakajać powinny bieżące potrzeby społeczności.

W planie działań na przyszły rok radni ujęli m.in. kolejny etap rewitalizacji Ogrodu Jordanowskiego przy ul. Solnej, wspólnie realizowanej przez miasto i radę osiedla. Część sportowa służy mieszkańcom, teraz czas na miejsce zabaw dla najmłodszych.

Ul. Szyperska - efekt wprowadzania zieleni na teren Starego Miasta.
Rada Osiedla Stare Miasto Stare drzewa w parku Wieniawskiego będą objęte badaniami i ochroną - są na to środki.

Na place zabaw dla dzieci, miejsca wypoczynku m.in. dla seniorów i zieleń w centrum rada przeznaczyła w budżecie 260 tys. zł. Co ciekawe, na części placów zabaw pojawią się miejsca zacienione, by w czasie letnich upałów, można było tam się schronić. Radni chcą je uzyskać na drodze nowych nasadzeń drzew – tam gdzie to będzie możliwe – a także dzięki zakładaniu płacht zacieniających. A przy okazji drzew - stare egzemplarze w parku im. Henryka Wieniawskiego będą objęte ochroną i badaniami.

Czytaj też: Poznań: Na Starym Mieście nadal za głośno. Będą pomiary hałasu?

W projekcie budżetu znalazły się także: budowa pierwszego na Starym Mieście placu do Street Workoutu, nowe ławki, kosze na śmieci, progi spowalniające przy szkołach, stabilne nasadzenia zieleni, zwłaszcza przy pasie drogowym i na odbrukowanych przestrzeniach pod drzewa.

- Rozpoczynamy dalszą część działań dotyczących zmian rewitalizacyjnych placu Cyryla Ratajskiego, kolejnym krokiem będzie opracowanie dokumentacji projektowej planowanej inwestycji – informuje radna Alicja Wilak, przewodnicząca Zarządu Osiedla Stare Miasto w Poznaniu.

- Radni zaplanowani 10 tys. na organizację konkursu dla studentów poznańskich uczelni na projekt Zielonych Przystanków – czyli miejsc, gdzie pożyteczna i ceniona zieleń połączy się z pragmatyzmem miejskiej komunikacji zbiorowej

– dodaje Tomasz Dworek.

Grzegorz Okoński

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.