Poznań: Piotr i Paweł sprzedany. Nowym właścicielem Biedronka?

Czytaj dalej
Fot. Paweł F. Matysiak
Marta Danielewicz

Poznań: Piotr i Paweł sprzedany. Nowym właścicielem Biedronka?

Marta Danielewicz

Poznańska sieć delikatesów Piotr i Paweł, stworzona przez rodzinę Wosiów przechodzi w inne ręce. Zarząd spółki znalazł inwestora branżowego, który przejmie sto procent udziałów w firmie. Eksperci komentują co oznacza ewentualne przejęcie Piotra i Pawła przez portugalską spółkę Jeronimo Martins - właściciela sieci Biedronka.

Poszukiwania inwestora strategicznego rozpoczęły się na przełomie roku 2017 i 2018. Wówczas rodzinna spółka z Poznania zaczęła współpracę z Bankiem Zachodnim WBK, który przygotował prezentację inwestorską. Bank był też odpowiedzialny za wybór najkorzystniejszej oferty. Z informacji „Głosu Wielkopolskiego” wynika, że spośród kilkudziesięciu oferentów największe zainteresowanie wyraziła francuska sieć hipermarketów Auchan, która kilka lat temu przejęła sieć sklepów Real i portugalska sieć Jeronimo Martins, właściciel supermarketów Biedronka.

Czytaj więcej: Piotr i Paweł sprzedany. Kto przejmie sieć sklepów?

Zainteresowani nie komentują

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, to właśnie Jeronimo Martins złożyło na końcu najkorzystniejszą ofertę. Czy Biedronka przejmie zatem poznańskie delikatesy Piotr i Paweł? Wiele na to wskazuje. Chociaż żadna ze stron nie chce komentować tego oficjalnie. „Bez komentarza” - odpisało nam biuro prasowe Jeronimo Martins. Natomiast zarząd Piotra i Pawła przesłał nam oświadczenie: „Proces wyboru inwestora zaplanowany jest na okres do końca lipca 2018 roku. W maju otrzymaliśmy kilka wiążących oferty. Obecnie jesteśmy po ich analizie i w czerwcu będziemy prowadzić rozmowy dotyczące zamknięcia transakcji. Ze względu na przebieg procesu poszukiwania inwestora oraz ustalenia z zainteresowanymi stronami nie możemy poinformować, od kogo wpłynęły oferty”.

W dalszej części tekstu:

 • Co stanie się z marketami sieci Piotr i Paweł?
 • Jak przejęcie oceniają ekonomiści?
 • Czy pracownicy przejmowanej sieci powinni bać się o pracę?
Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Marta Danielewicz

Zajmuję się głównie tematyką z zakresu ochrony środowiska, śledzę także rozwój lokalnego biznesu. Tropię afery toksyczne, bacznie obserwuję zmiany w świadomości i prawie dotyczące ochrony środowiska. Staram się rzetelnie i na bieżąco informować przed jakimi wyzwaniami stoimy w obliczu zmian klimatycznych, stepowienia Wielkopolski i suszy. Z kolei w biznesie podziwiam nowe rozwiązania technologiczne, kibicuję małym i dużym firmom, stosującym się do zasad CSR, piszę o prawach pracownika, a także o tych, którzy o nie walczą.
Prywatnie mam szczęście być właścicielką psa, który został interwencyjnie odebrany z pseudohodowli, lubię dobrą kuchnię, niskobudżetowe podróże po świecie, a także filmy animowane.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.