Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Poznań: Pedagog wsparła uczennice, które miały być molestowane przez dyrektora Zbigniewa A. Teraz czuje się sekowana

Czytaj dalej
Fot. Pawel F. Matysiak
Łukasz Cieśla

Poznań: Pedagog wsparła uczennice, które miały być molestowane przez dyrektora Zbigniewa A. Teraz czuje się sekowana

Łukasz Cieśla

Zbigniew A., najpierw został aresztowany, a potem odwołany z funkcji dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych nr 2 w Poznaniu. Powodem były zarzuty o molestowanie uczennic. Nastolatki uzyskały wsparcie szkolnej pedagog Małgorzaty Kaliszewskiej-Kubackiej. Teraz, jak nam mówi pani pedagog, czuje się sekowana w szkole. - Właśnie nie dostałam nagrody, wcześniej obniżono mi dodatek motywacyjny, zaczęto też kwestionować moje kompetencje – zaznacza szkolna pedagog z 31-letnim doświadczeniem.

19 czerwca doszło do zatrzymania ówczesnego dyrektora Zbigniewa A. pod zarzutem molestowania dwóch uczennic. Jego następcą został Paweł Untermann. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu jest pełniącym funkcję dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych nr 2 w Poznaniu. Untermann wcześniej był zastępcą odwołanego Zbigniewa A.

Gdy poprzedni dyrektor na miesiąc trafił do aresztu, grono pedagogiczne z ZSE nr 2 się podzieliło. Większość pracowników podpisała list w obronie aresztowanego dyrektora. Twierdzili, że ma nieposzlakowaną opinię wśród grona pedagogicznego i pracowników administracji oraz autorytet i atencję wśród uczniów.

Jednak nie wszyscy się podpisali. Listu nie firmowała m.in. szkolna pedagog Małgorzata Kaliszewska-Kubacka. Na łamach „Głosu Wielkopolskiego” stwierdziła wówczas, że nie przesądza o winie dyrektora, ale nie ma podstaw nie wierzyć dziewczynie, która jako pierwsza zgłosiła molestowanie przez dyrektora. Pani pedagog wypowiedziała się również pod nazwiskiem w jednym z programów telewizyjnych.

- Wiedziałam, że popularności mi to nie przysporzy w szkole, ale tak odbieram tę sprawę i niczego nie żałuję. Teraz ponoszę konsekwencję: nowy dyrektor nie przyznał mi nagrody na Dzień Nauczyciela, choć właściwie dostawałam ją co roku m.in. za zaangażowanie w pracę. Od początku września nowy dyrektor obciął mi także o połowę dodatek motywacyjny. Zaczął też kwestionować moje kompetencje zawodowe. To, co mnie spotkało, jednoznacznie łączę z moją postawą i wsparciem dla byłych już uczennic, które zeznały o molestowaniu w szkole – podkreśla Małgorzata Kaliszewska-Kubacka.

Pani pedagog dodaje, że w szkole obecnie „trwa karnawał”. - Oficjalnie wszystko jest świetnie i wspaniale. Były już dyrektor Zbigniew A. przychodzi sobie do szkoły, pije kawę z niektórymi nauczycielami. Jak gdyby nic się nie wydarzyło. Dla mnie, delikatnie mówiąc, to olbrzymia niestosowność. Nie sądzę, by takie wizyty podejrzanego o molestowanie spodobały się rodzicom uczennic, które w tym roku zaczęły u nas naukę – mówi pani pedagog.

W dalszej części tekstu przeczytasz:

 • Jak Paweł Untermann komentuje wizyty byłego dyrektora?
 • W jaki sposób dyrekcja komentuje obcięcie dodatku pani pedagog?
 • Jakie kroki w sprawie podjęły władze miasta?
Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Łukasz Cieśla

l.ciesla@glos.com

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.