Poznań: Oprowadzania na kucykach w Starym Zoo w tym roku nie będzie. Dlaczego?

Czytaj dalej
Fot. MRT
Marta Danielewicz

Poznań: Oprowadzania na kucykach w Starym Zoo w tym roku nie będzie. Dlaczego?

Marta Danielewicz

Oprowadzania dzieci na kucykach w Starym Zoo w tym roku nie będzie - taką decyzję podjął poznański ogród zoologiczny. Emerytki, które zajmowały się animacją dla najmłodszych są rozgoryczone i czują się pominięte przed dyrekcję zoo. Informacje o zaprzestaniu z nimi współpracy przez dyrekcję ogrodu dostały... SMS-em.

- Do tej pory współpraca z zoo układała się wręcz idealnie. Oprowadzaniami zajmowałyśmy się już kilka lat. Zarówno za poprzedniego dyrektora, jak również teraz, od kiedy pani Zgrabczyńska przejęła stery. Jak co roku wysłałam SMS-a by potwierdzić, czy oprowadzanie w tym roku także będzie i czy możemy zacząć je nie od maja, jak to było zazwyczaj, a od kwietnia, w związku z ładną pogodą - opowiada Danuta Lech, emerytka zajmująca się oprowadzaniem dzieci na kucykach.

W odpowiedzi dostała informację, że oprowadzań w tym roku nie będzie.

- Żadnego wytłumaczenia dlaczego

- żali się Danuta Lech. - Od tej pory próbowałam się bezpośrednio skontaktować z panią Zgrabczyńską. Dzwoniłam, byłam w biurze dyrekcji. Usłyszałam, że nie ma czasu się spotkać. Pisałam więc maile - na żadnego nie otrzymałam odpowiedzi - dodaje.

W akcję włączyli się rodzice dzieci, które co roku korzystały z dodatkowej oferty Starego Zoo.

W dalszej części tekstu dowiesz się:

 • Jak sprawę komentuje zoo?
 • Czy przejażdżki dzieci szkodzą kucykom?
Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Marta Danielewicz

Zajmuję się głównie tematyką z zakresu ochrony środowiska, śledzę także rozwój lokalnego biznesu. Tropię afery toksyczne, bacznie obserwuję zmiany w świadomości i prawie dotyczące ochrony środowiska. Staram się rzetelnie i na bieżąco informować przed jakimi wyzwaniami stoimy w obliczu zmian klimatycznych, stepowienia Wielkopolski i suszy. Z kolei w biznesie podziwiam nowe rozwiązania technologiczne, kibicuję małym i dużym firmom, stosującym się do zasad CSR, piszę o prawach pracownika, a także o tych, którzy o nie walczą.
Prywatnie mam szczęście być właścicielką psa, który został interwencyjnie odebrany z pseudohodowli, lubię dobrą kuchnię, niskobudżetowe podróże po świecie, a także filmy animowane.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.