Poznań: Odpowiadał za kampanię wiceprezydenta, dziś robi kampanie dla miejskich spółek

Czytaj dalej
Fot. Adrian Wykrota
Błażej Dąbkowski

Poznań: Odpowiadał za kampanię wiceprezydenta, dziś robi kampanie dla miejskich spółek

Błażej Dąbkowski

Od kilku lat miejskie spółki PTBS i ZKZL oraz jednostki takie jak Usługi Komunalne, a także GOAP marketingowo obsługuje firma, której prezesem jest dobry znajomy wiceprezydenta Tomasza Lewandowskiego. Wartość zleceń od 2015 r. do dziś sięga kilkuset tysięcy złotych.

1 lipca 2015 klub radnych poznańskiej Platformy Obywatelskiej podpisał porozumienie z klubem SLD (dziś Zjednoczonej Lewicy). Przypomnijmy, że na czele klubu lewicy stał Tomasz Lewandowski, a wiceprezydentem z jego polecenia został wtedy Arkadiusz Stasica (dziś prezes ZKZL). Niecałe dwa miesiące później - w sierpniu powstaje spółka Orbsay Solutions.

Firma działa przy ul. Piątkowskiej i jak wskazuje Krajowy Rejestr Sądowy przeważająca działalność firmy to „Badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie pozostałych nauk przyrodniczych i technicznych”. Jej prezesem i współwłaścicielem jest Bartłomiej Stroiński, były działacz SLD, który wraz z Tomaszem Lewandowskim przed laty był zatrudniony w spółce Skarbu Państwa Witar. B. Stroiński odpowiadał także za kampanię wyborczą zastępcy Jacka Jaśkowiaka w 2005 r., który startował wtedy do Sejmu.

Zarówno na stronie internetowej, jak i fanpage’u na Facebooku Orbsay Solutions trudno znaleźć informacje o wykonanych w trakcie ostatnich trzech lat projektach.

Spółka Orbsay Solutions opiera się na czterech filarach, którymi są marketing & PR, graphic design, wynajem sal konferencyjnych oraz zarządzanie nieruchomościami. Piątym, sukcesywnie rozwijającym się organem naszej działalności jest serwis dla żeglarzy [...]

- czytamy na stronie spółki.

Od momentu założenia spółki ta świadczyła lub świadczy usługi dla ZM GOAP, PTBS, ZKZL oraz Usług Komunalnych. Największe zlecenia otrzymała z GOAP i PTBS.

W dalszej części artykułu:

 • Jak sprawę komentuje wiceprezydent Tomasz Lewandowski?
 • Jak na nasze pytania odpowiedział członek zarządu Orbsay Solutions?
 • Nasz komentarz.
Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Błażej Dąbkowski

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Autor

Czy komentarze zostały usuniete?

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.