Poznań: Nie żyje 101-latka, która walczyła w sądzie z kamienicznikiem. To jednak nie koniec procesu. Josef L. wciąż może być ukarany

Czytaj dalej
Fot. Lukasz Gdak

Poznań: Nie żyje 101-latka, która walczyła w sądzie z kamienicznikiem. To jednak nie koniec procesu. Josef L. wciąż może być ukarany

Ponad 100-letnia Stefania Chlebowska, która walczyła w sądzie z kamienicznikiem Josefem L. Ten miał ją oszukać twierdząc, że budynek, w którym mieszkała 101-latka miał być przeznaczony do rozbiórki. Kobieta nie doczeka jednak końca procesu. Zmarła kilka dni temu. Jej pogrzeb odbędzie się w czwartek, zaś jeszcze w środę w sądzie będzie kolejna rozprawa przeciwko Josefowi L.

Stefania Chlebowska urodziła się w 1918 roku. Od lat mieszkała w budynku przy ul. Woźnej w Poznaniu. Ten jednak kilka lat temu został wykupiony przez Josefa L., który chciał zburzyć kamienicę i postawić tam nowoczesny biurowiec. Dlatego wysłał 101-latce pismo z informacją o konieczności wyprowadzki z powodu planowanej rozbiórki. W praktyce jednak, nie było żadnej formalnej decyzji o nakazie rozbiórki kamienicy.

Czytaj też: Sąd Rejonowy w Poznaniu: 101-letnia kobieta oskarża właściciela kamienicy o próbę oszustwa

Poznańska prokuratura dwukrotnie umarzała śledztwo przeciwko Josefowi L. W końcu Stefania Chlebowska wzięła sprawy w swoje ręce i sama wystąpiła z prywatnym aktem oskarżenia przeciwko Josefowi L. oskarżając go o oszustwo. Końca procesu jednak już nie doczeka.

To jednak nie oznacza, że sprawa zostanie umorzona. Oskarżycielką posiłkową w postępowaniu sądowym jest bowiem córka Stefanii Chlebowskiej. Z tego powodu proces będzie trwał nadal.

- Na szczęście sąd uznał prawa mojej żony jako osoby pokrzywdzonej. Gdyby nie to byłoby już po procesie i znowu by mu się upiekło. Teraz tym bardziej dołożymy starań, by Josef L. odpowiedział za swoje czyny - opowiada Stanisław Rusek, mąż córki pani Stefanii.

Najbliższa rozprawa przeciwko Josefowi L. odbędzie się już w środę. Tymczasem w czwartek o godzinie 12.45 odbędzie się pogrzeb pani Stefanii na cmentarzu miejskim na Miłostowie.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.