Poznań: Na wymianę jednej tabliczki czekają już od miesięcy. ZDM wciąż nie zamontował tablicy z nazwą ul. Sokalskiej

Czytaj dalej
Fot. Czytelnik
Norbert Kowalski

Poznań: Na wymianę jednej tabliczki czekają już od miesięcy. ZDM wciąż nie zamontował tablicy z nazwą ul. Sokalskiej

Norbert Kowalski

Mieszkańcy ul. Sokalskiej w Poznaniu od miesięcy czekają na to, by ZDM zamontował nową tabliczkę z nazwą ich ulicy. Mimo iż na prawie wszystkich okolicznych ulicach pojawiły się już nowe tablice, mieszkańcy Sokalskiej nie mogą się jej doczekać. - Moglibyśmy się nawet sami zrzucić z sąsiadami, byle tylko ZDM się na to zgodził - mówią zirytowani mieszkańcy.

Sokalska to niewielka ulica na poznańskim Szczepankowie. Chociaż już po samej nazwie wielu mieszkańców Poznania miałoby problem ze zlokalizowaniem tej ulicy, od kilku miesięcy jest to jeszcze bardziej utrudnione. Na ulicy Sokalskiej nie ma bowiem żadnej tabliczki z nazwą tej ulicy.

- Wszędzie dookoła są tabliczki i wiadomo, jak się nazywają dane ulice, tylko u nas brakuje

- opisuje pan Przemysław, mieszkaniec ul. Sokalskiej.

Jeszcze kilka lat temu obecna ul. Sokalska nazywała się ul. Przemyską.

- Jednak w 2016 roku miasto zmieniło nazwę tego odcinka ul. Przemyskiej na ul. Sokalską. Po jakimś czasie pojawiły się też tabliczki z nową nazwą ulicy. Zostały one zdemontowane na przełomie 2018 i 2019 roku. Wszystko dlatego, że ZDM miał wymieniać tabliczki z nazwami ulic na całym osiedlu - opowiada pan Przemysław i dodaje: - Faktycznie, wiosną tego roku na różnych ulicach pojawiały się tabliczki z nowymi nazwami ulic. Ale Sokalska dalej pozostaje bez tabliczki. Pojawiły się nawet plotki i żarty, że ZDM się pomylił i zamówił tabliczki ze starą nazwą ul. Przemyskiej.

[sonda]2573[/sonda]

Jak opisuje pan Przemysław, mieszkańcy mieli być informowani, że nowa tabliczka z nazwą ul. Sokalska zostanie zamontowana w pierwszej połowie tego roku.

- Tymczasem mamy listopad, a tabliczki nadal nie ma. Rozmawialiśmy z sąsiadami, że nawet sami się zrzucimy na tą tabliczkę, byle ona w końcu była, ale nie mamy pewności, że jak ją zamontujemy, to ZDM jej nie zdejmie

- opowiada. - Doszło nawet do tego, że na pobliskim znaku ktoś regularnie wpisywał nazwę ul. Sokalska. I to ZDM potrafił szybko wyczyścić, ale tabliczki już nie może zamontować - dodaje.

Pan Przemysław opowiada, że kontaktował się z ZDM z pytaniem, kiedy pojawi się nowa tabliczka z nazwą ulicy.

- Odpisali mi, że będzie w pierwszym kwartale 2020 roku... A ona naprawdę jest potrzebna. Nazwa tej ulicy nie jest oczywista nawet dla okolicznych mieszkańców, a co dopiero gdyby np. musiała przyjechać karetka czy straż pożarna.

Agata Kaniewska, rzecznik ZDM, przyznaje, że obecnie trwa wymiana tabliczek z nazwami ulic na Szczepankowie.

- Sukcesywnie są montowane nowe na poszczególnych ulicach. Do końca listopada wykonawca prac zamontuje tabliczki na ul. Sokalskiej - zapowiada Agata Kaniewska.

Norbert Kowalski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.