Poznań: Na Mostowej mieszkaniec walczy z kierowcami parkującymi na drodze rowerowej, chodniku i buspasie

Czytaj dalej
Grzegorz Okoński

Poznań: Na Mostowej mieszkaniec walczy z kierowcami parkującymi na drodze rowerowej, chodniku i buspasie

Grzegorz Okoński

Tomasz Łukomski wysyła maile oraz pisma do prezydenta miasta i do szeregu miejskich instytucji, informując, że przy ul. Mostowej codziennie parkujące tu samochody dostawcze i ciężarowe blokują drogę rowerową, buspas i chodnik. Wobec braku zdecydowanego działania miasta, nawet pozwał je do sądu. Poznaniak jest rozgoryczony - w biały dzień łamane jest prawo, a kierowcy, którzy to robią – są bezkarni.

- Mieszkam przy ul. Mostowej, tu pracuję i tu codziennie muszę znosić uciążliwości ze strony kierowców obsługujących budowę

– mówi Tomasz Łukomski. - Zrobiłem wczoraj zdjęcie rowerzyście, który nie mógł przejechać drogą rowerową, bo na niej parkował samochód dostawczy. Dziś do kolekcji dołączyła kolejna taka fotografia. Codziennie ewidentnie kierowcy samochodów obsługujących tutejszą budowę łamią prawo, świadomie parkując na wyznaczonej, oznakowanej drodze rowerowej, czy na chodniku.

Walka pana Tomasza trwa od dawna. Wskazywał, że ciężarówki stoją na buspasie i na chodniku, przyjeżdżała wtedy straż miejska, samochody odjeżdżały, by niedługo tu wrócić. Uzyskał tylko tyle, że ich kierowcy z czasem symulowali awarię, ponownie parkując na „swoich” stałych miejscach z włączonymi światłami i silnikami.

- Dostałem odpowiedź z Zarządu Dróg Miejskich, z której wynika, że w ramach wydawanych decyzji dla firmy prowadzącej budowę nie było zgody na zajmowanie drogi rowerowej i że ZDM będzie zajmował się sprawą – mówi Tomasz Łukomski. - Miasto, ani służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na drodze nie chcą jednak rozstrzygnąć tej sprawy, zagwarantować pieszym i rowerzystom bezpieczeństwa i możliwości korzystania z wyznaczonych dla nich dróg.

Czytaj też: Poznań: Mieszkaniec walczy z samochodami parkującymi na drodze rowerowej przy ul. Mostowej

Jak zakończyło się pozwanie miasta do sądu? Jak problem parkowania w miejscach niedozwolonych na ul. Mostowej komentuje straż miejska i Zarząd Dróg Miejskich? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Grzegorz Okoński

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.