Poznań na dobrej drodze: Nowy oddech Jeżyc. Budowa ulicy Św. Wawrzyńca

Czytaj dalej
Fot. PIM
materiały informacyjne

Poznań na dobrej drodze: Nowy oddech Jeżyc. Budowa ulicy Św. Wawrzyńca

materiały informacyjne

Nowa ulica Świętego Wawrzyńca ma zmniejszyć ruch na ulicy Dąbrowskiego i ułatwić jazdę kierowcom. Miasto podpisało już umowę z firmą Colian. Inwestor dołoży do remontu dziesięć milionów złotych.

Umowa w sprawie realizacji inwestycji została podpisana już w grudniu zeszłego roku. Firma Colian, do której należy około sześć hektarów terenu w pobliżu planowanej inwestycji, przekazała dziesięć milionów złotych na budowę ulicy. Kolejne 20 milionów wyłoży miasto.

- Budowa ulicy Św. Wawrzyńca to dla mnie bardzo ważna inwestycja

- mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta. Podobnie myślą mieszkańcy Jeżyc.

Jeżyce dostaną nowy oddech

- Remont tego odcinka pozwoli na uspokojenie ruchu na osiedlu, odciąży ulicę Dąbrowskiego, zwiększy bezpieczeństwo pieszych, a kierowcom zagwarantuje lepszy wyjazd z Jeżyc. Zapewniam, że będziemy robili wszystko, by ten projekt był sprawnie i szybko zrealizowany - mówi Jacek Jaśkowiak.

Nowy odcinek ulicy powstanie pomiędzy ulicą Kościelną a Żeromskiego. Znajdująca się tam obecnie droga jest częściowo nieprzejezdna. To jednak zmieni się już wkrótce.

Po zakończeniu inwestycji pojawi się tam jednojezdniowa droga z dwoma pasami ruchu. Ulica będzie biegła wzdłuż nasypu kolejowego. Obok jezdni wybudowany zostanie chodnik.

W planach jest również kanalizacja deszczowa - powstanie kanał opaskowy (o średnicy 1,4 metra) dla stawów sołackich. Korzyści z inwestycji będzie jednak jeszcze więcej.


- Budowa ulicy Św. Wawrzyńca pozwoli także na uruchomienie nowych terenów przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową i usługową

- wyjaśnia Maciej Wudarski, zastępca prezydenta miasta.

Firma Colian przedstawiła koncepcję zagospodarowania byłych terenów Goplany. Obecnie miasto kontynuuje działania planistyczne dla tego obszaru. W lutym projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Jeżyce-Północ (część C) został wyłożony do publicznego wglądu.

materiały informacyjne

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Jarosław Górzyński

Znowu działanie połowiczne. Zamiast wykonać prawdziwe połączenie dwujezdniowej ul. św. Wawrzyńca aż do ul. Kościelnej i dalej ul. Nad Wierzbakiem (po wykonaniu wiaduktu pod torami) połączenie do Al. Wielkopolskiej i dalej do Solnej. I tylko takie rozwiązanie odciąży Jeżyce!

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.