Poznań na dobrej drodze: Most Lecha - północna część będzie nowa

Czytaj dalej
Fot. Marek Zakrzewski/Polskapresse
materiały informacyjne

Poznań na dobrej drodze: Most Lecha - północna część będzie nowa

materiały informacyjne

Niebawem ruszy jedna z największa inwestycji drogowych w mieście. Przebudowa lewego przęsła mostu Lecha zajmie 2,5 roku.

Zarząd Dróg Miejskich po remoncie południowego przęsła mostu Lecha w ubiegłym roku, zlecił kontrolę północnej części przęsła.

- Jesienią ubiegłego roku, po kontroli nadzoru budowlanego stanu technicznego północnej nitki mostu Lecha, Zarząd Dróg Miejskich został zobligowany do wprowadzenia zmian w poruszaniu się przez pieszych i rowerzystów

- przekazała nam Agata Kaniewska, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Wyniki kontroli pokazały, że przęsło mostu, które nie było remontowane od chwili powstania , czyli od lat 50. musi zostać jak najszybciej odnowione, ponieważ zagraża bezpieczeństwu.

Inwestycja jest o tyle trudna, że, jak zapowiedziały Poznańskie Inwestycje Miejskie, część ta musi zostać całkowicie wyburzona i zbudowana od nowa.

Północna część Poznania będzie musiała liczyć się z utrudnieniami, jednak dzięki remontowi w ubiegłym roku, podczas którego odnowiono m.in. dylatacje, cały czas otwarta będzie południowa część mostu.

Dwustronny ruch pieszych i rowerzystów odbywać się natomiast będzie południową nitką mostu Lecha.

- Do dyspozycji kierowców i pieszych będzie południowa nitka. Na razie nie ma konieczności zamykania przeprawy przez Wartę. Ruch będzie odbywał się podobnie jak w poprzednim roku, czyli na czynnej nitce w obu kierunkach

- podkreśla rzecznik ZDM.

Zamknięta została natomiast droga rowerowa znajdująca się pomiędzy pasami ruchu.

Ze względu na całkowitą rozbiórkę mostu użytkownicy będą musieli liczyć się z utrudnieniami przez około 2, 5 roku.

Po zakończeniu prac na północnej części mostu będą się znajdowały trzy pasy ruchu dla samochodów, ścieżka rowerowa i chodnik. Podpory, które obecnie są w nurcie Warty, mają zostać zamontowane poza nim.

Koszty wyniosą 64,2 mln złotych. Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, wynoszące 80 procent całości kosztów.

materiały informacyjne

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.