Poznań: Miliony złotych wypadły z budżetu 2017

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembiński
Bogna Kisiel

Poznań: Miliony złotych wypadły z budżetu 2017

Bogna Kisiel

Zadania o wartości ponad 80 mln zł, w tym głównie inwestycje, zostały przesunięte na 2018 r. - To pokazuje, że miasto nie jest dobrze zarządzane.

Głosami radnych PO i Lewicy przeniesiono ponad 80 mln zł z tegorocznego budżetu miasta na kolejne lata. – Głównie są to wydatki inwestycyjne – wskazuje Tomasz Kayser, radny PRO, przypominając, że ostatnio budżet i Wieloletnia Prognoza Finansowa były zmieniane w czerwcu.

T. Kayser przypomina, że na budowę chodników radni zabezpieczyli 9 mln zł. – Wiemy już, że z tego 2 mln zł nie będą wykorzystane – mówi T. Kayser. I pyta:

– Czy tego nie można było przewidzieć w czerwcu?

Katarzyna Kretkowska, radna Lewicy zastanawia się, dlaczego wypadło 400 tys. zł na uporządkowanie parkowania na Wildzie i Łazarzu, gdzie radni wnioskowali o wprowadzenie strefy płatnego parkowania.

W dalszej części artykułu dowiesz się jeszcze m.in. jakie zadania wypadły z budżetu 2017.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Bogna Kisiel

Wszystko co dotyczy Poznania, czym żyją mieszkańcy jest mi bliskie. Pod lupę biorę decyzje władz, działalność miejskich spółek, instytucji, związków międzygminnych. Bacznie wsłuchuję się w głos poznaniaków i radnych. Od lat śledzę rozwój aglomeracji poznańskiej, działania podejmowane przez powiat poznański, szczególnie bacznie obserwuję gminę Czerwonak. Chętnie podejmuję tematy społeczne, historie ludzi zmagających się z przeciwnościami losu, pomysły młodych ludzi, które mogą zrewolucjonizować nasze życie. Interesują mnie rozwiązania komunikacyjne, problematyka zagospodarowania przestrzennego i gospodarki odpadami, bo jeśli w tych obszarach nie znajdziemy rozsądnych rozwiązań, to zapłacą za to przyszłe pokolenia.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.