Poznań: Mieszkańcy Strzeszyna chcą drogi i oświetlenia zamiast dziur na ulicy Literackiej. Napisali petycję do prezydenta Jacka Jaśkowiaka

Czytaj dalej
Fot. Waldemar Wylegalski
Grzegorz Okoński

Poznań: Mieszkańcy Strzeszyna chcą drogi i oświetlenia zamiast dziur na ulicy Literackiej. Napisali petycję do prezydenta Jacka Jaśkowiaka

Grzegorz Okoński

Mieszkańcy Strzeszyna napisali petycję do prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka o podjęcie niezwłocznych działań związanych z budową brakującej części ulicy Literackiej.

Za rondem Czapskiego, w stronę ul. Biskupińskiej asfalt się kończy, a zaczyna mocno rozjeżdżona przez samochody szeroka droga gruntowa, pełna dziur, wypełnionych błotem i wodą. "Dziurasik Park" – jak z goryczą mówią mieszkańcy. Część ulicy Literackiej do tego jest nieoświetlona

- Droga jest użytkowana przez mieszkańców osiedla Strzeszyn, ale korzystają z niej również mieszkańcy dzielnicy Podolany i gminy Suchy Las

– piszą w petycji strzeszynianie.

- Stanowi ona główny dojazd z osiedla Strzeszyn do ul. Biskupińskiej, jak też jedyny dojazd do większości posesji znajdujących się w kwartale pomiędzy ulicami Biskupińską, Koszalińską, rondem Czapskiego oraz torami kolejowymi przy ul. Zakopiańskiej.

Dziury mają niekiedy głębokość nawet 40 cm i powierzchnię do 20 metrów kwadratowych. Mieszkańcy mówią, że nie tylko po deszczach, ale w ogóle zimą do wielu posesji można dotrzeć z trudem, a ulicę z pewnością przeklinają taksówkarze, kierowcy samochodów pogotowia, czy firm sanitarnych wywożących odpady. Nie można jej też pokonać pieszo – przynajmniej bez kaloszy – ani rowerem.

- Wielokrotnie w ciągu zimy nie ma także możliwości dojścia do przystanku autobusowego przy rondzie Czapskiego oddalonego o około kilometr od nowych bloków komunalnych, do osiedla firmy Jakon oraz okolicznych domów – podkreślają mieszkańcy.

I przypominając, że niebawem na terenie osiedla zamieszka „kilka tysięcy nowych mieszkańców z bloków Towarzystwa Budownictwa Społecznego oraz bloków komunalnych budowanych przez Miasto Poznań, dwóch kolejnych osiedli firmy Jakon oraz osiedli Nowy Strzeszyn, Strzeszyn Park i Zacisze Strzeszyn” proszą o zadbanie o infrastrukturę drogową, która będzie służyć tak dużej grupie osób.

Proszą zatem o zabezpieczenie, w ramach poprawki do tegorocznego budżetu miasta Poznania, środków na analizę i projekt brakującego odcinka ul. Literackiej od ronda Czapskiego, a w przyszłorocznym budżecie - o zarezerwowanie środków na jej budowę.

- Będę składać interpelację do prezydenta z prośbą o rozwiązanie tego problemu – zapewnia Paweł Sowa, radny miejski, który na zaproszenie mieszkańców, w foliowych workach na butach przeszedł się ulicą Literacką i przyległymi.

Grzegorz Okoński

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.