Poznań: Miasto chce zbudować nową halę sportową

Czytaj dalej
Fot. Paweł F. Matysiak
Błażej Dąbkowski

Poznań: Miasto chce zbudować nową halę sportową

Błażej Dąbkowski

Na razie nie ma szans na powstanie wielkiej hali sportowo-widowiskowej, ale w tym roku może jeszcze ruszyć budowa mniejszego obiektu przy ul. Droga Dębińska. Oprócz koszykarzy, siatkarzy, czy szermierzy hala stanie się także miejscem, gdzie swoją siedzibę będzie miał klub Warta Poznań.

Niedawno miasto przejęło od Akademii Wychowania Fizycznego starą halę znajdującą się przy kompleksie Chwiałka. Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku najbardziej prawdopodobnym scenariuszem było wyburzenie obiektu, a następnie postawienie nowego, podobnego do hali znajdującej się w Puszczykowie.

Obiekt ten oprócz hali głównej miał posiadać dwie sale do innych zajęć oraz cztery szatnie. Miasto planowało wtedy kupić już gotowy projekt, tak by maksymalnie przyspieszyć czas rozpoczęcia inwestycji na Chwiałce.

- Po głębszej analizie stanu technicznego obiektu okazało się jednak, że nie trzeba go zgruzować. Możemy go wyremontować za stosunkowo niewielkie pieniądze. Około miliona złotych powinno wystarczyć

- mówi Tomasz Lewandowski, wiceprezydent Poznania.

Dzięki temu, iż nie ma potrzeby stawiania nowej hali od podstaw uwolniło się około 9 milionów złotych, które początkowo zarezerwowano na inwestycję przy kompleksie Chwiałka. Te pieniądze miasto chce przeznaczyć na powstanie innego obiektu - budowę nowej hali sportowej przy Drodze Dębińskiej, na miejskim gruncie, gdzie od lat funkcjonuje klub Warta Poznań. W tej chwili trwają rozmowy dotyczące dwóch możliwych lokalizacji.

W dalszej części tekstu:

 • Jakie dyscypliny mają być uprawiane w nowej hali?
 • Gdzie dokładnie może powstać nowa hala?
 • Kto jest przeciw budowie hali?
Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Błażej Dąbkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.