Poznań Maraton już w niedzielę. Będą utrudnienia!

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Katarzyna Fertsch

Poznań Maraton już w niedzielę. Będą utrudnienia!

Katarzyna Fertsch

W niedzielę startuje Poznań Maraton. Trasa biegu, utrudnienia, objazdy - to wszystko znajdziecie na naszej stronie. Sprawdźcie na mapie, które okolice lepiej omijać!

17. PKO Poznań Maraton już dzisiaj! Biegacze znów opanują miasto! Niemal 7 tys. osób wystartuje w biegu po ulicach Poznania. To wielkie święto sportu dla zawodników i kibiców.

Sprawdź również: 17. PKO Poznań Maraton. Utrudnienia dla pasażerów MPK

Jednak dla innych poznaniaków, Poznań Maraton oznacza utrudnienia.

Poznań Maraton - trasa biegu:
Zawodnicy wystartują z ulicy Grunwaldzkiej. Następnie pobiegną ulicami: Jugosłowiańską, Taczanowskiego, Ściegiennego, Arciszewskiego, Hetmańską, Dolną Wildą, Żelazka, Drogą Dębińską. Następnie wrócą na Dolną Wildę, Hetmańską i pobiegną Zamenhofa, Piłsudskiego, Inflancką, Kurlandzką.

Dalej trasa 17. PKO Poznań Maratonu wyznaczona została ulicami: Piaśnicką, Chartowo, Baraniaka, Wiankową, Krańcową, Warszawską, Estkowskiego, Małymi Garbarami, Wolnica, Solną, Nowowiejskiego, Aleją Wielkopolską, Małopolską.

Kolejny etap 17. PKO Poznań Maratonu to ulice Niestachowska, Św. Wawrzyńca, Polska, Marcelińska, Wałbrzyska, Ptasia, Bułgarska, Grunwaldzka. Meta biegu zlokalizowana została na terenie MTP.

17. PKO Poznań Maraton: Trasa biegu

Cała trasa Poznań Maratonu zostanie wyłączona z ruchu. Samochody nie będą mogły nią jeździć w godzinach od 8 do 15 (poszczególne ulice będą otwierane po przebiegnięciu ostatniego zawodnika). W miejscach, gdzie inne ulice przecinają się z trasą biegu, wyznaczone zostaną specjalne śluzy.

Śluzami będzie można przeciąć trasę Poznań Maratonu w chwili, kiedy nie będą się na niej znajdowali biegacze. Tych śluz wyznaczono 37. Znajdą się na skrzyżowaniach ulicy Grunwaldzkiej z: Szylinga, Wojskową, rondem Jeziorańskiego, Grochowską, Bułgarską; Ściegiennego z: Promienistą, Arciszewskiego; Arciszewskiego z Palacza; Hetmańskiej z: Kasprzaka, Głogowską, Dmowskiego, Kolejową, 28 Czerwca 1956 roku; Rolnej z Hetmańską.

Śluzy wyznaczone zostaną również na rondzie Starołęka, skrzyżowaniu Zamenhofa z Kruczą; Piłsudskiego z wyjazdem z osiedla Jagielońskiego, Mieszkowską, Chyżańską; Kurlandzkiej z Żegrze; Baraniaka z Chartowo; Warszawskiej z: Krańcową, Św. Michała.

Śluzy będą też umożliwiały przejazd przez rondo Śródka, Skrzyżowanie ulicy Garbary z Estkowskiego, Wolnica z ulicą Wzgórze Św. Wojciecha, Solnej z al.Niepodległości, Pułaskiego z al. Wielkopolską, Nad Wierzbakiem z Małopolską, Dąbrowskiego z Polską, Polską z: Nowiną i Bułgarską, Bułgarskiej z: Łubieńską i Marcelińską. Ostatnia śluza wyznaczona została na skrzyżowaniu Ptasiej z Bułgarską.

Poznań Maraton: Trasa biegu zawsze kolorowa!

Katarzyna Fertsch

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.