Poznań: Mały basen przy ul. Taborowej już działa. Na ponowne otwarcie dużego w dawnej pływalni Olimpia trzeba jeszcze poczekać

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembiński
Mikołaj Woźniak

Poznań: Mały basen przy ul. Taborowej już działa. Na ponowne otwarcie dużego w dawnej pływalni Olimpia trzeba jeszcze poczekać

Mikołaj Woźniak

Po tym, jak w lipcu policja wypowiedziała umowę dzierżawy basenu przy ul. Taborowej, Towarzystwu Sportowemu Olimpia, poszukiwany był nowy operator. Ostatecznie zostało nim powiązane z policją Centrum Usług Logistycznych. Mały basen dla dzieci już działa, ale wiadomo, że duży nie wznowi funkcjonowania w tym roku.

O tym, że to Centrum Usług Logistycznych miałoby przejąć zarządzanie obiektem informowaliśmy już pod koniec września. Trwało wtedy przygotowywanie niezbędnej dokumentacji. Informacje się potwierdziły i od października CUL dzierżawi obiekt od policji.

Czytaj więcej: Poznań: Kto przejmie dawny basen Olimpii przy ul. Taborowej?

- Porozumienie obowiązuje na razie do października przyszłego roku

- informuje mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

I zaznacza: - Podkreślamy, że chcielibyśmy, żeby obiekt ponownie funkcjonował jako pływalnia i służył mieszkańcom. To miejsce ma żyć, ale na razie ponowny rozruch nie jest taki prosty i na pewno jeszcze potrwa.

Obiekt przy Taborowej wymaga przygotowania, doposażenia i wykonania prac, na które obecnie nie ma pieniędzy. Na razie przy Taborowej funkcjonuje Akademia Judo i mały basen, w którym zajęcia dla najmłodszych i uczniów szkół podstawowych prowadzi szkoła pływania Baby Swim.

Jej przedstawiciel informuje nas, że firma jest bardzo zainteresowana, żeby działalność wznowił też duży basen. W najbliższym czasie będzie rozmawiać z miastem o dofinansowaniu na niezbędne remonty i rozruch. Jeśli te rozmowy się powiodą, kolejne będzie trzeba prowadzić z CUL. Duży basen na pewno nie wznowi jednak funkcjonowania w tym roku.

Przypomnijmy, że dawnym dzierżawcą pływalni (od 1997 roku) było T.S. Olimpia. W czerwcu z powodu zadłużenia wyłączono prąd w obiekcie, a w lipcu policja wypowiedziała umowę, która miała obowiązywać do 2022 roku.

Nowy zarządca - Centrum Usług Logistycznych, to firma specjalizująca się m. in. w działalności hotelarskiej i usługowej. CUL zostało powołane w 2010 roku z inicjatywy Komendanta Głównego Policji i MSW. Firma wspiera te dwie instytucje i zarządza częścią obiektów, które są ich własnością. W Poznaniu zajmuje się m. in. położonym obok basenu Olimpia, hotelem o tej samej nazwie.

Sprawdź: Poznań: Policja wypowiedziała Olimpii umowę. Basen przy ul. Taborowej zamknięty

Mikołaj Woźniak

Piszę przede wszystkim o polityce - na bieżąco monitoruję pracę posłów i senatorów z Wielkopolski, a także to jakie projekty ustaw trafiają do Sejmu. Zajmuję się również drogami - przede wszystkim planami budowy nowych dróg ekspresowych i krajowych, z których będą mogli korzystać mieszkańcy Wielkopolski. Zdarza mi się pisać także teksty interwencyjne, opisywać ludzkie historie, czy problemy przyszłych mieszkańców z opóźnionymi inwestycjami deweloperskimi. Staram się być na bieżąco z tym co się dzieje i poszukiwać tematów z naprawdę różnych dziedzin. Z "Głosem" jestem związany od czerwca 2015 r., czyli tak naprawdę od momentu... skończenia liceum.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.