Poznań: Lutycka chwali się najlepiej wyposażonym oddziałem noworodkowym w regionie

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Marta Żbikowska

Poznań: Lutycka chwali się najlepiej wyposażonym oddziałem noworodkowym w regionie

Marta Żbikowska

Urządzenie do wentylacji noworodków bezinwazyjną metodą oscylacyjną, radiometr do przezskórnego monitorowania poziomu tlenu i dwutlenku węgla, pulsoksymetr z opcją nieinwazyjnego pomiaru poziomu hemoglobiny to tylko niektóre sprzęty, którymi dzięki funduszom norweskim, dysponuje oddział noworodków Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu.

Mogę śmiało powiedzieć, że w naszym szpitalu oferujemy opiekę nad noworodkiem na najwyższym poziomie i jesteśmy najlepiej wyposażonym oddziałem noworodkowym w regionie

- mówi doktor Anna Jaworska, ordynator oddziału noworodkowego Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. - Posiadamy sprzęt, którego nie mają nawet szpitale kliniczne.

Lekarze i personel szpitala nie mają wątpliwości, że wysoki poziom oddziału to zasługa dr Anny Jaworskiej, która pięć lat temu objęła funkcję ordynatora. To ona jest pomysłodawczynią i autorką programu, na który szpital otrzymał 3 mln zł dofinansowania z funduszy norweskich. - Najwyższej klasy sprzęt to jedno, ale ważni są też ludzie, którzy nie tylko potrafią obsługiwać drogie aparaty, ale też wiedzą, kiedy i w jakich sytuacjach ich użyć - mówi dr. Jaworska. - Stąd jednym z elementów programu są szkolenia i kursy.

W szkoleniach z zakresu resuscytacji noworodków wzięły udział osoby zatrudnione w placówce przy Lutyckiej, jak i w szpitalach powiatowych.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Żbikowska

[email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.