Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Bogna Kisiel

Poznań: Ławki dla karmiących matek pojawią się w mieście. Zobacz, jak wyglądają

W maju ławki do karmienia naturalnego pojawiły się też w Bydgoszczy. Pierwsza stanęła na Wyspie Młyńskiej w pobliżu istniejącego placu zabaw, druga powstała Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz W maju ławki do karmienia naturalnego pojawiły się też w Bydgoszczy. Pierwsza stanęła na Wyspie Młyńskiej w pobliżu istniejącego placu zabaw, druga powstała na terenie kampusu Wyższej Szkoły Gospodarki. Obie mają wiatę i przewijak
Bogna Kisiel

Z inicjatywy Marii Lisieckiej-Pawełczak w Poznaniu wkrótce pojawią się ławki dla mam karmiących piersią. Na wniosek radnej Platformy pieniądze na ten cel – 15 tysięcy złotych – znalazły się w budżecie miasta.

– Pomysł zrodził się z rozmów z kobietami. Sama też jestem mamą i wiem, że na spacerze trudno znaleźć miejsce, by nakarmić malucha – mówi M. Lisiecka-Pawełczak. – Później okazało się, że takie ławeczki są już w Warszawie, Radomiu, Białymstoku, Krakowie, Inowrocławiu, Bydgoszczy. Są potrzebne w dużych i małych miastach.

Pokoje dla rodziców z dzieckiem w galeriach handlowych to już standard. Gorzej, gdy dziecko na spacerze domaga się pokarmu. – Nad Maltą w ogóle nie ma takiego ustronnego miejsca, trzeba wejść do restauracji. Ławeczki przydałyby się nie tylko w pobliżu jeziora, ale także nieco dalej. Sprawdzą się też przy placach zabaw, gdy starsze dzieci się bawią, młodsze można nakarmić – wskazuje M. Lisiecka-Pawełczak. I podkreśla:

– To ławki nie tylko mam, ojcowie usiądą, by nakarmić dziecko z butelki czy seniorzy, by odsapnąć.

Są różne ławki m.in. z przewijakami (nie trzeba zmieniać dziecku pieluchy na kolanach) czy też zadaszone, dające poczucie pewnej intymności (nie wszyscy akceptują karmienia piersią w miejscu publicznym). W pobliżu zazwyczaj ustawia się kosz na śmieci. – Chciałam, aby ławki stanęły na 1 sierpnia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Karmienia Piersią, ale nie udało się – przyznaje M. Lisiecka-Pawełczak.

ZZM wybrał już wykonawcę, który dostarczy i zamontuje ławki.

– Będą to ławki typu Ania z przewijakami

– wyjaśnia Małgorzata Sobieszczyk z ZZM – Zostaną ustawione do końca października. Dwie pojawią się na Cytadeli, tyle samo stanie na terenie zieleńca przy ulicy Jasna Rola, po jednej sztuce ustawimy w parkach Jana Pawła II oraz na Chrobrego.

Tutaj się czyta. Bez reklam.

Tak jak w kiosku. Kupując prenumeratę cyfrową, możesz czytać codzienne wydanie Głosu Wielkopolskiego.

Co zyskujesz:

  • dostęp do wszystkich treści Głosu Wielkopolskiego
  • codzienne e-wydanie Głosu Wielkopolskiego
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu
Bogna Kisiel

Wszystko co dotyczy Poznania, czym żyją mieszkańcy jest mi bliskie. Pod lupę biorę decyzje władz, działalność miejskich spółek, instytucji, związków międzygminnych. Bacznie wsłuchuję się w głos poznaniaków i radnych. Od lat śledzę rodzącą się aglomerację poznańską, szczególnie rozwój gminy Czerwonak.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

świąteczna obniżka o 50%

Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej na pół roku!

100,00 200,00

Wyjątkowa świąteczna okazja! Tylko do 27 grudnia prenumerata cyfrowa na pół roku kosztuje aż o połowę mniej. Skorzystaj i ciesz się pełnym dostępem!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.