Poznań: Koniec wypadków na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej i Śniadeckich? Ogłoszono przetarg na budowę sygnalizacji i drogi rowerowej

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembinski
Grzegorz Okoński

Poznań: Koniec wypadków na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej i Śniadeckich? Ogłoszono przetarg na budowę sygnalizacji i drogi rowerowej

Grzegorz Okoński

Przy skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Śniadeckich w Poznaniu, na którym bardzo często dochodzi do wypadków i kolizji, stanie sygnalizacja świetlna. W czwartek ogłoszono przetarg na jej budowę. Wyczekiwane przez kierowców rozwiązanie będzie efektem budowy drogi rowerowej.

Skrzyżowanie ulicy Śniadeckich i Grunwaldzkiej znane jest doskonale strażakom, policjantom i pracownikom MPK. Często dochodzi tam bowiem do kolizji i wypadków, będących przeważnie efektem prób włączenia się do ruchu kierowców wyjeżdżających z ul. Śniadeckich.

Widoczność w lewo mają niejednokrotnie dość ograniczoną, a z prawej mogą spodziewać się szybko jadących samochodów. W efekcie wyjeżdżający w lewo w ul. Grunwaldzką, desperacko starają się dodać gazu, by zmieścić się między samochodami jadącymi w obie strony, a nieraz do tego też tramwajami.

W minioną środę doszło tu do poważnie wyglądającego wypadku: samochód osobowy zderzył się z tramwajem linii nr 6. Kierującą samochodem zabrano do szpitala, a przerwa w ruchu tramwajów trwała ponad godzinę.

Zobacz też: Poznań: Wypadek na ul. Grunwaldzkiej. Samochód zderzył się z tramwajem. Jedna osoba ranna [ZDJĘCIA]

Tydzień wcześniej, w tym samym miejscu, zderzyły się dwa samochody osobowe i tramwaj – tu na szczęście rannych nie było.

Zobacz też: Poznań: Wypadek na Grunwaldzkiej. Zderzyły się dwa samochody osobowe i tramwaj [ZDJĘCIA]

Nie wszystkie zderzenia zgłaszane są policji, stąd do końca września drogówka odnotowała w tym miejscu tylko siedem zdarzeń. Ranne zostały dwie osoby. Jak mówi podinsp. Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego KWP w Poznaniu, w celu poprawy bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu został sporządzony projekt zamiany organizacji ruchu, który zakłada budowę sygnalizacji świetlnej i został on pozytywnie zaopiniowany przez poznańskich policjantów.

- Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Śniadeckich i Grunwaldzkiej jest elementem inwestycji pod nazwą „Budowa drogi dla rowerów w pasie drogowym ul. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Stolarskiej do ul. Roosevelta”

- wyjaśnia Tomasz Majchrzak z Wydziału Komunikacji Społecznej ZDM. - Zadanie to realizuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W czwartek PIM ogłosił przetarg na wybór wykonawcy. Budowa sygnalizacji i drogi rowerowej w rejonie skrzyżowania ma być przeprowadzona w ciągu 105 dni od podpisania umowy z wyłonionym w przetargu wykonawcą.

Grzegorz Okoński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.