Poznań: Interpelacja w sprawie mostu Dworcowego. Nowy radny chce poprawy stanu obiektu

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Joanna Labuda

Poznań: Interpelacja w sprawie mostu Dworcowego. Nowy radny chce poprawy stanu obiektu

Joanna Labuda

Most Dworcowy to jeden z najbardziej uczęszczanych obiektów komunikacyjnych w Poznaniu. Paweł Sowa, poznański radny, skierował do prezydenta Jacka Jaśkowiaka interpelację, w której wnioskuje m.in. o odnowienie elementów mostu.

Wiceprezes stowarzyszenia Inwestycja dla Poznania, a zarazem miejski radny Paweł Sowa skierował do prezydenta Poznania interpelację w sprawie mostu Dworcowego.

Zauważa, że obecny stan obiektu, oddanego do użytku 20 lat temu wygląda źle i jest antywizytówką miasta.

Poznań: Interpelacja w sprawie mostu Dworcowego. Nowy radny chce poprawy stanu obiektu
Paweł Sowa/Facebook Interpelacja dotyczy poprawy stanu mostu Dworcowego w Poznaniu

Paweł Sowa wnioskuje o sprzątanie chodników na wiadukcie co najmniej dwa razy dziennie, szczególnie tego znajdującego się na południowej nitce, prowadzącego do nowego gmachu Dworca Głównego PKP, odnowienie elementów infrastruktury, m.in. schodów prowadzących na plac dworcowy oraz barierek zamontowanych na moście, a także zajęcie się samą nawierzchnią chodnika południowej nitki wiaduktu Mostu Dworcowego.

- Most Dworcowy to jeden z najbardziej uczęszczanych obiektów komunikacyjnych w Poznaniu. Dzieje się tak ze względu na bliskość dworca Poznań Główny, obsługującego rocznie ponad 19,3 milionów pasażerów. Obecnie obiekt – po 20 latach mijających od oddania do użytku jego południowej nitki, stanowi raczej antywizytówkę naszego miasta - uważa Paweł Sowa.

Chodniki znajdujące się na wiadukcie są brudne i zaniedbane. Barierki stanowiące element infrastruktury w wielu miejscach skorodowane, z odstającą farbą. Do tego są zniszczone tzw. „tagami” o wątpliwej jakości. Ta sama sytuacja dotyczy platform dostępowych do wind oraz schodów prowadzących na Plac Dworcowy - uzasadnia poznański radny.

Joanna Labuda

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.