Poznań: Iga choruje na zespół Ehlersa Danlosa i zmaga się z niewyobrażalnym bólem. W walce wspiera ją grupa uczniów ze szkoły. Możesz pomóc

Czytaj dalej
Fot. Archiwum prywatne
Bogna Kisiel

Poznań: Iga choruje na zespół Ehlersa Danlosa i zmaga się z niewyobrażalnym bólem. W walce wspiera ją grupa uczniów ze szkoły. Możesz pomóc

Bogna Kisiel

Iga jest uczennicą VIII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu. Choruje na rzadką nieuleczalną chorobę genetyczną – zespół Ehlersa Danlosa (ZED). – Od ponad roku nie może już chodzić do szkoły – mówi Franciszek Szkudelski, uczeń „Ósemki” . – Jej codziennością stał się trudny do zniesienia ból, skrajne zmęczenie, wypadanie stawów i utraty przytomności.

Domowe ciasta sprzedają na szkolnym korytarzu. Uzyskali zgodę dyrekcji CK Zamek na kwesty podczas wydarzeń muzycznych, które odbywają się w Sali Wielkiej. Spotkacie ich tutaj ponownie na koncercie 6 marca o godzinie 20. Będą zbierać pieniądze na leki i rehabilitację dla chorej koleżanki.

Iga każdy dzień rozpoczyna od przyjęcia silnych leków przeciwbólowych. Dziewczyna cierpi także na schorzenia powiązane z ZED – dysautonomię oraz Zespół Aktywacji Komórek Tucznych. 18-latka nie poddaje się, walczy o odzyskanie sprawności. To kosztuje. Potrzebne są pieniądze na kupno lekarstw, medycznej marihuany, opłacenie konsultacji specjalistów, fizjo- oraz fizykoterapię, sprzęt rehabilitacyjny.

Iga znajduje się pod opieką Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”. O swojej koleżance nie zapomnieli uczniowie VIII LO.

Ból towarzyszy Idze codziennie. Dwa lata temu jej stan znacznie się pogorszył, przestała być samodzielna
Archiwum prywatne Ból towarzyszy Idze codziennie. Dwa lata temu jej stan znacznie się pogorszył, przestała być samodzielna

– Nawiązaliśmy współpracę z fundacją, prowadzimy szereg wydarzeń na rzecz chorej koleżanki. W pomoc zaangażował się CK Zamek, pozwalając na zbiórkę pieniędzy podczas koncertów – twierdzi Franciszek.

I dodaje: – Koncert w ramach cyklu „Gramy dla siebie”, który odbędzie się 6 marca, dedykujemy Idze. Zapraszamy na to wydarzenie poznaniaków, licealistów, znajomych – wszystkich, którzy chcą przeżyć wyjątkowy wieczór i przy okazji pomóc.

Wolontariusze będą też zbierać pieniądze na innych koncertach w CK Zamek: 29 lutego oraz 1, 5, 14 i 17 marca. Więcej o inicjatywach młodych ludzi można znaleźć na ich profilu na FB – Pomagamy w paski.

Pomóc Idze można dokonując wpłaty na konto:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
Santander Bank
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: “2405 pomoc dla Igi Ratajczak”

Możesz przekazać Idze 1 procent podatku:
Należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 oraz w rubryce "Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%" należy wpisać “2405 pomoc dla Igi Ratajczak”.

Bogna Kisiel

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.