Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Poznań: Elektrociepłownia na Garbarach od 4 lat na sprzedaż. Kupca wciąż brak

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Norbert Kowalski

Poznań: Elektrociepłownia na Garbarach od 4 lat na sprzedaż. Kupca wciąż brak

Norbert Kowalski

Od czterech lat przedstawiciele Veolii próbują sprzedać tereny dawnej elektrociepłowni na Garbarach. Mimo że w międzyczasie pojawiło się wielu potencjalnych inwestorów, do zakupu wciąż nie doszło. W ostatnim miesiącu wycofał się nawet developer, który wpłacił już zaliczkę. Tymczasem rejon należy do jednych z najatrakcyjniejszych w mieście.

– Potencjał tego miejsca jest bardzo duży. To jedna z najatrakcyjniejszych lokalizacji w bezpośrednim sąsiedztwie śródmieścia, do tego jeszcze teren nadrzeczny i w otoczeniu zieleni

– opisuje Łukasz Mikuła, poznański radny Koalicji Obywatelskiej oraz przewodniczący komisji polityki przestrzennej i rewitalizacji.

Właścicielem terenu dawnej elektrociepłowni na Ostrowie Tumskim jest spółka Veolia Energia Poznań. Chociaż od 2014 roku spółka wystawiła teren na sprzedaż, na razie wciąż nie udało się znaleźć kupca. I to nawet pomimo faktu, że

Poznań: Elektrociepłownia na Garbarach od 4 lat na sprzedaż. Kupca wciąż brak
Waldemar Wylegalski

cena za ten teren była obniżana, zaś przedstawiciele Veolii prowadzili rozmowy z kilkoma zainteresowanymi firmami. W pewnym momencie wydawało się nawet, że uda się je sfinalizować do końca 2017 roku.

Jeszcze większa szansa na sprzedaż tych terenów pojawiła się kilka tygodni temu, kiedy to były prowadzone rozmowy z jednym z developerów. Co więcej, jego przedstawiciele wpłacili już nawet zaliczkę na zakup terenu po dawnej elektrociepłowni. Ostatecznie, w ostatniej chwili, się jednak wycofali, a Veolia znowu musi rozmawiać z innymi zainteresowanymi.

– Są prowadzone rozmowy, o których jednak na razie nie chciałbym mówić. Można jednak oczekiwać, że sprzedaż tego terenu odpowiedniemu developerowi nastąpi w ciągu dwóch lat

– mówi Paweł Orlof, prezes Veolia Energia Poznań.

W dalszej części tekstu przeczytasz:

 • Co ma powstać na terenie dawnej elektrociepłowni?
 • Od czego zależy uchwalenie planu zagospodarowania dla tego terenu?
 • Jakie wyzwania stoją przed potencjalnym inwestorem?
Pozostało jeszcze 49% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Norbert Kowalski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.